Волонтерка, член Ради громадського контролю БЕБ Ганна Майборода розповіла, як організовувала та здійснювала свою волонтерську діяльність, для того щоб реалізувати системні рішення в державних інститутах.

Про це вона розповіла у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня».

Вона зазначила, що долучатися до волонтерської діяльності багатьом було приємно, завжди знаходились люди, які хотіли допомогти і відчувати свою дотичність. Втім, вважає Майборода, не кожен поодинокий волонтер може сприяти прийняттю системних рішень та змін.

«Рада волонтерів – це інструмент для змін і співпраці з великим міністерством. Тому що поодинокі люди, які ходять з пропозиціями – це не системно. Коли є якась суб’єктність, це вже потужна сила, яка може організовувати експертів, приймати рішення і допомагати», - пояснила волонтерка.

Вона додала, що пропонувала дійсно системні рішення та розповіла про одне з них, коли 10 грудня 2014 року звернулась до міністра з пропозицією створити робочу групу між волонтерським експертним середовищем, медичними департаментами Міноборони і генштабу, для того щоб затвердити стандарт на базі стандартів НАТО і прийняти аптечку, яка б відповідала цим стандартам.

«І я дякую, що це рішення було підтримане, і ми його спільно з військовими прийняли. Хоча вони були шоковані таким рішенням, у них начебто все було. І за два місяці був напрацьований цей стандарт, в нас є по чому вчити, і є аптечка. Нема де що купити, тому що виробники державні поки не виробляли цього, але це системне рішення», - розповіла Майборода.