Будь-яке руйнування «більшості» — вражає. Якщо більшість довіряють якомусь авторитету, то руйнвання цього авторитета породжує колосальне враження. Саме «враження» було зброєю постмодерну. Він викривлював правильні форми, логіку, раціональність, він видозмінював все що міг, щоб люди були вражені.

Постмодерн прагнув знищити поняття нормальності, яке саме по собі заковувало людину, створювало ризик загальності однаковості. Все, що вважалось не нормальним, постмодерн виніс і поставив на пєдестал. І от сам цього не усвідомлюючи,він створив нову «нормальність». Тепер нормальним є публічні роздягання, навязування сексу в рекламах, нормальним є демонструвати свою вульгарність, нормальним розлучатись, зраджувати, прагнути багатства, переслідувати свій інтерес. І от в цій новій нормальності здається постмодерн втрачає свою головну зброю: враження. Чим вразити людей сьогодні? Це раніше аморальні вчинки — вражали, сьогодні їх скоріше проігнорують. Це раніше роздягненість і сексуальна відвертість — вражали, сьогодні — це просто дешева норма.

І вже тривалий час я думав, що ось ми спостерігаємо «самознищення постмодерну», коли вражаючи все на світі він просто втратить здатність вражати. Але я помилився.

Тепер постмодерн має нову можливість вражати: він показує нам нас самих. Він показує на що ми перетворились в своїх прагненнях бути окремими, спеціальними, унікальними. Він показує, що свобода сексу, наркотиків, алкоголю, породили жалюгідне суспільство. Він показує, які ми стали жадібні і жалюгідні. Ми дивимося — і вражаємося.

П.С.

Если бы мне надо было дать название современному положению вещей, я сказал бы, что это — состояние после оргии. Оргия — это каждый взрывной момент в современном мире, это момент освобождения в какой бы то ни было сфере. Освобождения политического и сексуального, освобождения сил производительных и разрушительных, освобождения женщины и ребенка, освобождения бессознательного, освобождения искусства. И вознесения всех мистерий и антимистерий. Это была всеобъемлющая оргия материального, рационального, сексуального, критического и антикритического, оргия всего, что связано с ростом и болезнями роста. Мы прошли всеми путями производства и скрытого сверхпроизводства предметов, символов, посланий, идеологий, наслаждений. Сегодня игра окончена — все освобождено. И все мы задаем себе главный вопрос: что делать теперь, после оргии? Ж. Бодріяр. Прозоре зло.

П.П.С. 

Навіяно ось цим http://www.ex.ua/view/12304249

Источник

Популярные статьи сейчас

ВСУ отбили 88 атак оккупантов, - Генштаб

Штормовое предупреждение, снегопады и гололед: украинцам рассказали, в каких регионах ухудшится погода

2000 и 3000 гривен в месяц: кому из ВПЛ продлят помощь еще на полгода

Более 5 тысяч гривен в месяц: украинцам рассказали, кто и как может получить денежную помощь

Показать еще