Майдан не має помилятися

Сергей Дацюк

Сергей Дацюк

Я розумію бажання Майдану довершити і закріпити перемогу. Але зараз настала ситуація, коли потрібно спинитися і почати рухатися повільніше.

Потрібно згадати, що з представниками колишньої влади Схід та Південь України все ще пов’язує свої інтереси.

З точки зору цілісності країни, представники колишньої влади все ще лишаються обмежено легітимними представниками цих регіонів у центральній владі України.

Звичайно вони несуть на собі відповідальність за криваві події.

Але цю відповідальність також несуть і лідери опозиції.

Коли Майдан забажає відставки геть всього офіційно правлячого класу (і влади, і опозиції), то в країні запанує влада натовпу.

Влада натовпу це погано, бо це веде до зниження рівня управління і організації в країні, що в свою чергу призводить до реальної загрози втрати територіальної цілісності України.

Яка розумна перспектива розвитку подій?

1. Майдану не потрібно відсторонювати весь правлячий клас (опозицію і владу) від інститутів влади – частина представників правлячого класу, як від опозиції, так і від влади, є людьми відповідальними, здатними усвідомити свою провину і приступити до виправлення помилок.

2. Відмова від радикальної і форсованої перемоги опозиції над владою негайно.

3. Відмова від негайної люстрації всіх представників влади. Майдан має дати можливість тим представникам влади, які безпосередньо на забруднені кров’ю, покаятися і взяти відповідальність за ситуацію в країні.

4. Майдану потрібно надати опозиції право заключати компроміси і домовлятися з колишніми представниками режиму Януковича, які усвідомлюють свою відповідальність і готові виправляти помилки.

5. Майдану і опозиції потрібно спочатку дати право партії регіонів і навіть партії комуністів самим усвідомити свою відповідальність, покаятися і прийняти власні партійні рішення щодо цього. Народ має побачити їх власну оцінку діяльності, і тільки потім приймати рішення про ці партії.

6. Не вимагати смерті Президента Януковича. Потрібен публічний Народний Суд над тираном. І хай в ім’я потомків цей суд буде милостивий.

7. Частині учасників Майдану їхати на Схід та Південь України (зокрема в Харків) і представляти свою позицію, особисто розповідати те, що було на Майдані, бо багато людей там не дивляться українське телебачення, а отримують інформацію з російських телеканалів. Влада породила страшну недовіру між Заходом та Кримом і Сходом України. Потрібно розтопити кригу недовіри.

8. Переходити від прямої демократії до публічних процесів люстрації, перш за все, люстрації складу органів центральної влади, бо представники цих органів влади повтікали або поховалися, не знаючи, чого їм чекати, саботують виконання своїх обов’язків, і це створює вакуум влади у центрі України, який власне і гарантує цілісність країни. Потрібно подолати саботаж центральних органів влади чіткими посланнями від Майдану.

9. Майдан має передати свою владу над країною представникам центральної влади, які пройшли люстрацію. Очищена центральна влада і буде тим, що Майдан залишить після себе.

10. Сила Майдану тепер має бути м’якою.

Прошу і благаю вас дослухатися.

Прошу поширити цю стратегію дій на Майдані.

Сергій Дацюк, філософ


13 комментариев

 1. Шановні мої побратими, ви хочете зрадити «Небесну сотню»? Якого біса вони полягли, коли ми змінюємо одну банду на іншу? Рабів до раю не пускають, тому не ставайте знову на коліна. Три бездарних опозиціонера весь час танцювали на майдані, коли Президент грабував нашу країну. Все це продовжувалося до того моменту, коли браві хлопці з Правого Сектора не почали конкретні дії. Згадайте слова опозиції: ПРОВОКАТОРИ. І коли такі дії почали відразу давати результати, то опозиція оголошує територією майдану вулицю Грушевського. Скажіть мені, будь-ласка, за весь час переговорів хтось з представників Правого Сектору (надалі ПС), Народної Самооборони і Майдану брав участь в них? Когось сьогодні з них запрошували на всілякі погоджувальні ради стосовно прийнятих законів у Верховній Раді? Хтось сьогодні в Верховній Раді сказав «ДЯКУЮ» загиблим і скаліченим ГЕРОЯМ? Я вважаю, що ні в якому разі бездарних опозиціонерів, котрі вже були при владі в 2004-2010-ому році, ні в якому разі не потрібно допускати до влади. Тепер стосовно ПР та КПУ: заборонити такі партії всій території України як злочинні, які не мають право на існування. Пройде час і народиться нове покоління, у котрих буде спільна історія, спільна мова і спільні традиції. Зараз потрібно в першу чергу не допустити до влади нових олігархів і стару банду, стабілізувати ситуацію в країні, витягнути економіку з кризи, реформувати всю систему і почати працювати на благо країни. Тимошенко працювала при Ющенкові у владі, що доброго зробила для простих людей, крім того що крала? Нічого. Пригадайте по якій ціні було підписано Юлією Володимирівною ціна на газ для України, в обмін того що їй пробачили її борги перед Росією. Це злочин против народу України. Якщо ми знову наступимо на свої власні граблі і приведемо до влади таку саму банду нам всім ГАНЬБА!!!. Слава Україні !!!!

  • >Пройде час і народиться нове покоління, у котрих буде спільна історія, спільна мова і спільні традиції.

   Я считаю, что «новую» Украину нужно строить многоэтнической! Русские хотят говорить по русски? Так пусть говорят, это их право.
   Ктото бы партию, что ли такую организовал, ибо пр уже труп…

 2. Приглашаем Народный майдан на экскурсию в Юлино имение в Днепропетровске по ул.Короленко 11а-17а, где 1 сотка стоит 150-200 тыс.у.е. Напрокат выдаем бесплатно велосипеды.

  • ну а чего так слабо?
   пригласите в ее дом что в Козине, это под Киевом.
   Только желательно с посещением соседей — там все знакомые лица будут. сотка от 25000$

 3. Ніякого радикалізму не повинно бути. Але і терпіти Верховну Раду в її ни нішньому складі теж не можна. Там 90% це представники олігархічних сил, пов»язаних між собою кланово-кумівськими зв»язками. Не для того сотня українців поклала своє життя на Майдані, щоб, наприклад, президентом став Кличко і призначив свого друга Нестора Шуфрича главою Адміністрації. Бо ми знаємо, хто такий Шуфрич, і не віримо в його каяття.
  Проблема в тому, що майже в кожного опозиціонера є свій власний Шуфрич. Тому наступна Верховна Рада має очиститись хоч відсотків на 50% від нинішнього її складу. Ні, звичайно ми не зможемо витіснити клани з Ради повністю. Але ми повинні привести туди свіжу кров, бажано з громадського сектора, людей, що ризикували своїм життям на Майдані заради всієї краіни.
  Тому особисто я на майбутніх виборах в Раду не підтримаю жодну з нинішніх опозиційних партій, а на президентських — жодного з кандидатів-політиків. Натомість голосуватиму за представників Автомайдану, Самооборони, Правого Сектора. І закликаю їх іти в політику. Інакше народна Перемога дістанеться кланам.

  P.S. Вчора Турчинов уже заявив, що Майдан зробив свою справу і може розходитись. Пізніше Юля виправила помилку свого соратника, і закликала стояти далі. Але чи це було щиро? Чи може вона сказала те, що хотів почути народ?

 4. А я вот думаю надо действовать максимально жестко — нельзя дать опомниться преступникам и коррупционерам. Если не начать арестов и репрессий наиболее одиозных представителей предыдущей власти, все усилия пойдут прахом — будет повторение ситуации 2004 года, когда им удалось быстро договориться. На это они сейчас и рассчитывают.
  Коммунистам покаяться? Смешно. Да они с удовольствием бы отправили на смерть миллионы граждан ради своих призрачных идей, если были в силах.
  Дать осознать ответственность перед народом кому — ворам рецидивистам? Опасная наивность.
  Если новая власть будет жевать сопли для них это закончится куда хуже, чем в прошлый раз.

 5. Нагадую, що згідно нової-старої Конституції у Верховної Ради більше повноважень, ніж у Президента. Але в нинішньому складі Верховна Рада це такий собі колективний Янукович. Тому після перевиборів Президента Майдан має настояти і на перевиборах Ради.
  Звичайно нас всіма способами будуть переконувати цього не робити. Головним аргументом буде криза і недостача коштів в бюджеті. Але без очищення країни бюджет так ніколи і не наповниться, бо його продовжуватимуть розкрадати.

 6. Совершенно согласен с автором. Ни в коем случае нельзя рубить все сразу с плеча. Ведь дело имеем не с самокатом. Даже велосипедом надо уметь управлять. А здесь государство. Надо иметь не только умение, но и определенный багаж знаний. А девиз что и «Кухарка может управлять страной» мы уже проходили. Выбирали кухарок, а управляли другие. А для недопущения олигархических связей — люстрация.

 7. Автор вважає, що “9. Майдан має передати свою владу над країною представникам центральної влади, які пройшли люстрацію. Очищена центральна влада і буде тим, що Майдан залишить після себе.”

  Орєхов (11:51) пише: «Шановні мої побратими, ви хочете зрадити «Небесну сотню»? Якого біса вони полягли, коли ми змінюємо одну банду на іншу? Рабів до раю не пускають, тому не ставайте знову на коліна…»

  Справді, протиріччя. Треба його знімати, створюючи нові протиріччя, корисні на цьому етапі розвитку Нації
  Після завершення процесу формування “очищеної центральної влади”, Майдан, як уособлення влади Народу, буде здорово заважати “очищеній” владі, хоча б тому, що створить ситуацію, яка виглядатиме, як двовладдя. І якщо він до того часу не буде легітимізований, то буде знищений. Або буде знищена “ очищена центральна влада”.
  І тому Майдан слід легітимізувати. Наприклад, як народне ополчення по типу швейцарських збройних сил. Таке ополчення — і зовнішнім ворогам проблема, а внутрішнім керівникам — противага, яка зменшуватиме їх “схильність до забруднення” і тому зменшить потреби в “очищенні”.

 8. Пане Дацюк, а чи не вважаєте Ви, що слушні поради у цей відповідальний час можуть давати лише ті хто ВІДЧУВАЄ на собі ярмо відповідальності? Багато з того що Ви написали на цю хвилину виконується. Багато є непотрібним, ІМХО. Тому що вирішить ВР, так і буде. Зараз там зконцентрована уся мисляча єліта, включно з ПР. Вони вирішать…