За лаштунками економічного форума у Давосі: розповідь кандидата в президенти України

За лаштунками економічного форума у Давосі: розповідь кандидата в президенти України

Багато людей запитують мене, що там такого цікавого чи корисного в тому Давосі. Чому про нього так багато говорять та витрачають тисячі долларів за кілька днів, щоб туди потрапити та там знаходитися під час проведення Всесвітнього економічного форуму.

Відповідь дуже проста. Концентрація відомих людей світового рівня (керівники держав, політики, бізнесмени, журналісти, мислителі, науковці, суспільні діячі), прогресивних думок та проривних ідей на одному квадратному кілометрі просто зашкалює. Це унікалне місце, де одночасно збираються кілька тисяч найвпливовіших людей з усього світу для особистого знайомства та обговорення найнагальніших проблем людства, пошуку шляхів їх вирішення та обміну успішним досвідом. На кілька днів Давос перетворюється на глобальну фабрику думок (global think tank), інтелектуальну та політичну столицю світу, виставку досягень світової економіки, окремих країн і компаній, також найкрутіше місце для нетворкінгу, тобто знайомств з новими цікавими та корисними людьми. Думаю, що саме топ левел нетворкінг (знайомство з корисними людьми навищого рівня) і є найбільш привабливою «фішкою» самого Всесвітнього економічного форуму і всіх інших заходів, які відбуваються в цей час у Давосі.

Близько 10 тисяч людей з усього світу намагаються потрапити до Давосу, в якому приблизно стільки ж мешканців. Звичайно місця для проживання не вистачає. А якщо попит перевищує пропозицію, то ціни зростають до небес. Звичайнісінька кімната у гарному готелі в центрі Давосу в цей час коштує приблизно 25 тис долларів на 4 доби, і навіть за таку ціну номери бронюються за рік наперед. Місцеві мешканці, користуючись таким ажіотажем, також не проти заробити додаткові досить пристойні кошти. Вони здають або окремі кімнати в своїх будинках, або взагалі виїжджають зі своїх домівок кудись в готель в іншому місті і здають будинок повністю. Наприклад, я жив у самому центрі Давосу в 50 метрах (200 сходинок вгору) від Українського Дому в кімнаті з окремим входом, у будинку директора місцевої школи (фото будинку та сходів нижче).

За кімнатку в 10 м2 за 4 ночі я заплатив 11 450 евро. Так, це дуже дорого, але дуже зручно, тому що це самий центр Давосу. Тобто дуже швидко можна діставатися до будь-якого місця, де проводиться той чи інший захід, а наприклад, сніданок Пінчука розпочинався о 7 ранку. Мені шкода тих його учасників, хто жив за 30-40 км від Давосу. А 30-40 км в горах це зовсім інші 30-40м ніж на рівнині. Тому я не шкодую за витраченими коштами. Вони себе окупили сторицею, але про це нижче. І я зовсім не боюся писати цифри, тому що це мої власні задекларовані і оподатковані кошти, сплачені з мого особистого рахунку в українському банку. Вважаю, що політик повинен бути максимально видкритим та чесним перед своїми виборцями.

Отже, для мене основною метою поїздки в Давос було підтримати особисті контакти зі старими знайомими з різних країн світу та отримати нові корисні знайомства. І я не просто виконав свій план, але і перевиконав його.

Перша зустріч зі старими прятелями — подружжям Кваснєвських, Олесандром та Іолантою — відбулася несподівано ще на залізничному вокзалі у Цюриху. Ми разом їхали в Давос, багато говорили про Україну, про Польщу і про світові проблеми загплом.

Чесно кажучи, я не очікував побачити в звичаному поїзді двічі Президента Польщі, завдяки якому країна вступила в НАТО та ЄС. З посмішкою згадую вислів у приватній бесіді однієї відомої української журналістки та дружини одного з кандидатів у Президенти України про те, що Кваснєвський був корупціонером. Ви можете собі уявити когось з наших колишніх у потязі серед звичайних людей? Ми познайомилися ще в 2006 році, коли я перший раз потрапив до Давосу. Олександр був спікером на першому заході Форуму молодих лідерів, в якому я брав участь. І з тих пір ми підтрімуємо постійні пріятельські стосунки, регулярно зідзвонюючись чи зустрічаючись при нагоді в різних куточках світу — Київ, Варшава, Давос, Вашингтон…

Друга неочікувана, але дуже бажана зустріч відбулася на прийнятті Єльського університету з Кішором Махбубані.

Кішор — один з найближчих соратників Лі Куан Ю, екс-посол Сінгапуру в ООН та декан-засновник Школи державного управління ім. Лі Куан Ю головного універсітету Сінгапуру. Ми також познайомилися з Кішором в Давосі в 2008 році. Саме на зустріч з Кішором я планував поїхати в Сінгапур зразу після Нового року, але через технічну затримку з видачею візи, я переніс поїздку. І тут так пощастило! Кішор в Давосі. Обговорили ситуацію в Україні та успішний досвід Сінгапуру, який можна застосувати в Україні. Кішор написав кілька книжок про cінгапурське економічне диво та взаємодію Сходу та Заходу. Запросив його відвідати найближчим часом Україну з лекцією про те, як країни стають успішними, на прикладі Сінгапуру. Кому цікаво послухати таку лекцію від соратника Лі Куан Ю, і скільки ви готові за це заплатити? Тому що у Кішора розписаний графік вже на рік вперед з солідними гонорарами. Проте він дуже вболіває за Україну і готовий пошукати місце в своєму щільному графіку та погодитися на значно менший гонорор, ніж звичайно. Також ми маємо компенсувати йому подорожні витрати. Можливо хтось з українського відповідального бізнесу хотів би стати спонсором цієї надзвичайно необхідної для України події? Пишіть мені на [email protected]

Також на Єльскому прийнятті я зустрів кілька професорів, які мне там навчали, а також добре поспілкувався з Президентом (ректором) університету Пітером Соловей, якого знаю з 2008 року, коли він ще був деканом одного з факультетів. Дозвіл взяти аж 8 коробочок єльських цукерок я отримав від самого Президента Єлю). Я все найкраще везу в Україну — ідеї, знання, досвід, контакти, інвесторів, а також шапки та цукерки)!

На прийнятті Гарвардського університету я познайомився та поспілкувався з новим Президентом університету, кількома професорами та випускниками — успішними бізнесменами.

На іншому заході я познайомився зі ще однією цікавою людиною, з якою плануав зустрітися в Сінгапурі. Це Chang Kai Fong, керівник Державної агенції Сінгапуру із залучення інвестицій (Economic Development Board). З 2014 по 2017 рік він був першим помічником Прем’єр-міністра Сінгапуру, а до цього відповідав за стратегічні комунікації в офісі Прем’єр-міністра. Поговорили про ефективні засоби та механізми залучення іноземних інвестицій та домовилися зустрітися в Сінгапурі для налагодження практичного співробітництва та взаємодії. Також познайомився з його колегою (особою, відповідальною за іноземні інвестіції) з Саудівської Аравії.

Відновив контакт з Христею Фріланд, яка зараз є Міністром закордонних справ Канади. А познайомилися ми ще років 10 тому, коли вона була журналісткою та також, як і я, була учасницею Форуму молодих лідерів світу. Познайомився та продуктивно поспілкувався з Сенатором та кандидатом в Президенти США Джоном Керрі.

Також поспілкувався з Девідом Рубінштейном, засновником одного з найбільших інвестиційних фондів світу ($201 мільярд під управлінням).

Девід та його компанія є постійним спонсором програми глобального лідерства та державного управління у Школі державного управління ім. Джона Кенеді в Гарвардському універсітеті для учасників Форуму молодих лідерів світу. Я пройшов цю програму в 2007 році.

Познайомився та поспілкувався з Лакшмі Мітталом, головним акціонером та гендиректором компанії Арселор Міттал, яка є власником Криворіжсталі, який вони придбали в 2005 році за рекордні для української приватизації 4,8 мільярди долларів.

До цього я особисто знав тільки його сина Адітью Міттала, який також є учасником Форуму молодих лідерів світу і одним з топ-керівників Арселор Міттал.

Також побачився та особисто поспілкувався одразу з трьома своїми конкурентами по президентських перегонах — Порошенко, Гриценко та Тимошенко, а також обома Кличками. І все це протягом однієї години. Де б ще, як не в Давосі, таке можливо).

Мій текст і так вже стає дуже довгим, а якщо розказувати про кожне цікаве знайомство в Давосі цього року, то він стане взагалі нечитабельним. Просто скажу, що я познайомівся ще з десятками дуже цікавих людей з різних куточків світу і з різних сфер діяльності — політики, міністри, банкіри, бізнесмени, юристи, журналісти, піарники.

Отже, цьогорічна поїздка в Давос була надзвичайно плідною і багатою на нові цікаві знайомства. А про історію з синіми шапками я взагалі мовчу)!

І ще одне. Зайшов до павільйону Facebook і вирішив питання про верифікацію своєї сторінки. Тепер у мене є надійний захист від фейкових сторінок у вигляді білої галочки в блакитному кружечку біля мого прізвища.

Можна підсумувати, що Давос — це дорого, але корисно та вигідно!

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Коррупция в Украине стала главным аргументом в деле импичмента Трампа

Коррупция в Украине стала главным аргументом в деле импичмента Трампа

Коррупция в Украине может повлиять на ход дела импичмента Трампа. Демократы используют украинскую коррупцию, как аргумент для обвинения президента США, а республиканцы - для защиты
Великобритания готова опубликовать доклад о вмешательстве РФ в политику страны

Великобритания готова опубликовать доклад о вмешательстве РФ в политику страны

Брэндон Льюис считает, что после всеобщих выборов доклад будет опубликован
Стало известно, сколько раненых бойцов ВСУ отправили на лечение в Польшу

Стало известно, сколько раненых бойцов ВСУ отправили на лечение в…

Благотворительный фонд "Добрый брат" принял на реабилитацию и восстановление очередную группу раненных украинских военных
Протесты в Гонконге ужесточились после решительных действий полиции: видео

Протесты в Гонконге ужесточились после решительных действий полиции: видео

Полиция КНР грозит применить боевые патроны
Чему экономическое чудо Ботсваны может научить Украину

Чему экономическое чудо Ботсваны может научить Украину

Модернизация Ботсваны - это хороший пример для Украины как нужно трезво смотреть на себя, чтобы рационально использовать то, что имеешь.
В Украине начинаются первые заморозки

В Украине начинаются первые заморозки

В Украине дело близится к зиме
“Нафтогаз” поднял цены на газ для населения 

“Нафтогаз” поднял цены на газ для населения 

Коммунальные платежи за ноябрь придут с повышенными расценками
В Киеве начали забирать автомобили на штрафплощадки за парковку

В Киеве начали забирать автомобили на штрафплощадки за парковку

В Инспекции по парковке показали, как проводится борьба с "героями парковки"
Бюджет Украины составляется без расчетов, — эксперт

Бюджет Украины составляется без расчетов, — эксперт

Экономист Юрий Гаврилечко заявил, что бюджет Украины составляется без расчетов
Выйти из тени: аргументы за легализацию проституции

Выйти из тени: аргументы за легализацию проституции

Секс в нашей культуре до сих пор является неким табу, что ли. Всё женское - табу. Высокий образ женщины, как девушки и как матери, горит в наших сердцах, без изъянов и месячных.
Россия хочет, чтобы Украина согласовала закон об особом статусе Донбасса с ОРДЛО

Россия хочет, чтобы Украина согласовала закон об особом статусе Донбасса…

Однако Россию интересует, в каком формате будут проходить переговоры
Массовое вымирание насекомых ставит под угрозу жизнь на Земле

Массовое вымирание насекомых ставит под угрозу жизнь на Земле

Популяция в мире снизилась на 40%
В Украине хотят запустить платежную систему PayPal: инструкция пользования

В Украине хотят запустить платежную систему PayPal: инструкция пользования

Крупнейшая дебетовая электронная платёжная система PayPal должна войти в Украину
Эксперт ответил, получит ли Украина денежную выгоду от земельной реформы

Эксперт ответил, получит ли Украина денежную выгоду от земельной реформы

Гаврилечко заявил, что земельная реформа не принесет денег в бюджет Украины
В Польше пересчитали украинских заробитчан

В Польше пересчитали украинских заробитчан

Власти Польши заявляют, что проблемы на рынке труда в государстве в определенной мере сокращается за счет приезда иммигрантов
Каменских вышла из себя из-за бездарного исполнения ее песни: видео

Каменских вышла из себя из-за бездарного исполнения ее песни: видео

Настю Каменских разозлила участница "Х-фактора", которая вульгарно спела ее песню
Эксперт рассказал, какую недвижимость покупают украинцы

Эксперт рассказал, какую недвижимость покупают украинцы

Застройщики предлагают массу вариантов для покупки жилья в рассрочку
Лукашенко заверил, что с РФ не направит танки в сторону Украины и Польши

Лукашенко заверил, что с РФ не направит танки в сторону…

Лукашенко рассказал, что не собирается направлять танки в сторону Польши и Украины, а также указал на ошибку Польши в отношениях с Россией
Милованов рассказал, что в Украине можно приватизировать, а что нет

Милованов рассказал, что в Украине можно приватизировать, а что нет

Милованов рассказал, какие объекты государственной собственности нельзя будет приватизировать
Дацюк уверен, что открытие рынка земли не обошлось без внешних спонсоров

Дацюк уверен, что открытие рынка земли не обошлось без внешних…

В мире большие активы просто так не отдают
Украинские буксиры подплыли к Крыму в ожидании захваченных кораблей: карта

Украинские буксиры подплыли к Крыму в ожидании захваченных кораблей: карта

Россия гарантировала передачу украинских кораблей в понедельник 18 ноября
Мы проиграли войну и России, и Западу, — Дацюк

Мы проиграли войну и России, и Западу, — Дацюк

Теперь украинцы должны быть готовы расставаться с активами
Под Офисом президента прошла акция протеста против рынка земли: видео

Под Офисом президента прошла акция протеста против рынка земли: видео

Украинцы считают, что президент и правительство должны пересмотреть законопроект о рынке земли
Ученые рассказали о неожиданной пользе виноградных косточек

Ученые рассказали о неожиданной пользе виноградных косточек

Стала известна польза виноградных косточек для организма
В Украине значительно подорожали базовые продукты

В Украине значительно подорожали базовые продукты

Алексей Дорошенко рассказал, как изменилась стоимость продуктовой корзины в октябре
Монин доступно объяснил, что в экономике Украины дает надежду

Монин доступно объяснил, что в экономике Украины дает надежду

Макроэкономические показатели Украины позволяют с оптимизмом смотреть в будущее страны, - считает экономист
Получать некоторые справки и восстанавливать документы можно онлайн: инструкция

Получать некоторые справки и восстанавливать документы можно онлайн: инструкция

Теперь водительское удостоверение можно будет заказать в личном электронном кабинете
Пальчевский, Кличко или Ткаченко: появились результаты соцопроса киевлян

Пальчевский, Кличко или Ткаченко: появились результаты соцопроса киевлян

Действующий мэр Киева Виталий Кличко пока занимает лидирующую позицию
У Путина сомневаются о дате встречи в нормандском формате

У Путина сомневаются о дате встречи в нормандском формате

Представители Владимира Путина не называют точную дату проведения "нормандского саммита", но сообщают, что "очевидно в этом году"
Ученые нашли останки 6-метрового существа из древних легенд

Ученые нашли останки 6-метрового существа из древних легенд

Скелет великана обнаружили на берегу башкирской реки
Читай также
Последние новости

Коррупция в Украине стала главным аргументом в деле…

Великобритания готова опубликовать доклад о вмешательстве РФ в…

Стало известно, сколько раненых бойцов ВСУ отправили на…

Протесты в Гонконге ужесточились после решительных действий полиции:…

Чему экономическое чудо Ботсваны может научить Украину

В Украине начинаются первые заморозки

“Нафтогаз” поднял цены на газ для населения 

В Киеве начали забирать автомобили на штрафплощадки за…

Бюджет Украины составляется без расчетов, — эксперт

Выйти из тени: аргументы за легализацию проституции

Россия хочет, чтобы Украина согласовала закон об особом…

Массовое вымирание насекомых ставит под угрозу жизнь на…

В Украине хотят запустить платежную систему PayPal: инструкция…

Эксперт ответил, получит ли Украина денежную выгоду от…

В Польше пересчитали украинских заробитчан