Яценюк. Куля в лоб може виявитись смертельною!

Порошенко_Яценюк

Ця проста істина стала для нас особливо зрозумілою завдяки останнім подіям у державі. Чимало солдат на передових позиціях АТО особисто на собі відчули правдивість цих слів. Нерідко то були їхні останні відчуття. Так, пуля в лоб чи то іншу частину тіла майже завжди уражала на смерть.

Зовсім інший досвід з головним інструментом вогнепальної зброї має Арсеній Яценюк. 21 січня 2014 під час виступу на головному Євромайдані країни він виговорив рішучу промову про перехід до активних дій, якщо за 24години Віктор Янукович не піде з посади. «Хай президент приймає рішення. Я своє вже прийняв. Куля в лоб так куля в лоб.», – твердив політик. В час, коли тодішня злочинна влада розправлялась з активістами кровавими методами, така заява з уст одного з лідерів опозиції створювала надію на переломний момент у протистоянні. Це означало б суттєву допомогу тим, хто вийшов проти Беркуту без особливих пристосувань для цього. Та коли пройшла доба, Янукович ультиматуму не прийняв, а Яценюк, мабуть, про нього забув.. Слова опозиціонера виявились красивою демагогією. Занадто красивою як на той час, а тому вони стали приводом для глузувань. Цілком заслужено як на мене. Адже будь-який політик повинен розуміти, що всі його заяви є публічними, а це означає, що він несе відповідальність за їх співвідношення із вчинками. А тим більше такі гострі, та ще й у роковий для держави час. Подібні помилки історія прощає рідко. Яценюк виявився одним з таких везунчиків. Треба все ж таки зазначити, що в цьому заслуга виключно самого політика.

Здається, успішне перебування Арсенія на посаді прем’єр-міністра відкинуло у забуття його «кулю в лоб». Він вдало використавши свій управлінський досвід зумів організувати цілком дієздатний кабінет міністрів у доволі важкий для держави час. Одночасно політик спромігся з найкращої сторони зарекомендувати себе на міжнародній арені. Завдяки виваженій політиці уряду Яценюка, яка була спрямована як на вирішення першорядних питань, так і проведення заходів на перспективу, кабмін та його очільник отримували високі оцінки експертів. У Арсенія з’являлось щораз більше прихильників, і складалось враження, що ніхто і ніщо не завадить йому реанімувати управлінський апарат. Завзятість, з якою політик брався за будь-яку справу зайвий раз підтверджували правдивість таких міркувань.

Заяву Яценюка про відставку ВРУ сприйняла з оплесками, як і звістку про розпуск комуністичної партії. Парламент це взагалі окреме питання, здається, що там присутні люди, яким лише подавай хліб і видовища.. А робота на благо держави, якою там повинні би займатись, депутатів не вельми цікавить. Цікаво, а чи такою ж була б реакція ВРУ на звістку про невиплату їм заробітної плати?

Але вернімось до Яценюка. Що означає його заява? Протест на розпад коаліції, емоційне сплеск, а чи втома від роботи? А може боязнь, втеча від відповідальності? Важко визначити що і в якій мірі тут мало місце. Але очевидно одне – зійти з дороги на півшляху рішення не найкраще. Як говорила Ліна Костенко, «або боріться, або не беріться».

Можливо Україна багато втратить від відсторонення такого політика, але сам він ризикує втрати все. Всім відомо, не замінимих у нас не має. Потрібен лише час, аби влитись у ту чи іншу діяльність, а потім хто знає, як тій чи іншій особі вдасться себе проявити на певному посту.

Яка ж доля тих, хто зрозумівши тактику дій кидає справу через власні амбіції? Відповідь лише одна – осуд, зневага. Інакше й бути не може, особливо в умовах неоголошеної війни, в яких ми зараз перебуваємо. Коли кожен українець намагається хоч чимось посприяти державним справам, нехтування ними задля задоволення свого его не може бути пробаченим. Та й суспільство такого не допустить, адже цьогорічна зима кардинально змінила його.

Арсенію Яценюку уже один раз вдалось повернути собі втрачену громадянську довіру. Він приступився ряду помилок, від цього ніхто не застрахований, але робити їх ще не є злом, а зло є – не виправляти їх. Склалось враження, що політик усвідомив це. Але як в такому випадку прокоментувати відмову виконувати обов’язки прем’єр-міністра? У думках прокручуються лише два слова – егоїзм та зрада… Яценюк назвав політиканами тих, хто втікає від відповідальності у найважливіші моменти, але чи не є він ним зараз сам?

Йому слід зрозуміти, що заява про відставку у відповідь на розпуск коаліції яскраво показує, що він керується не лише прагненнями працювати на благо держави, або ж просто не вміє контролювати свої емоції… Останній грішок ми спостерігали за Яценюком не раз. Але до таких гострих наслідків це призводило не часто. Якщо ж мала місце перша причина, то політична кар’єра Арсенія опинилась перед серйозною загрозою. Він ризикує назавжди відійти у смітник історії. Кинувши все у найвідповідальніший момент, потім важко повернути собі довіру, особливо, якщо ти втрачав її раніше.

Думаю Яценюку слід визначитись, (якщо він ще досі цього не зробив): чиї інтереси для нього є пріоритетними – партійні, державні чи власні. А тоді діяти згідно них. Помилки і надмір емоцій властиві всім. У воєнний час на це інколи потрібно закривати очі. Але лише у тому випадку, якщо це не шкодить державним інтересам. Схоже, що суспільство як і президент України готові пробачити прем’єр-міністру його надмірну імпульсивність, але чи відреагує на це Арсеній?

Мав би, якщо йому не байдуже майбутнє його країни. В іншому випадку, не варто і за тим жаліти, адже кандидатур на очільника уряду є більш ніж достатньо. Хто знає, можливо серед них знайдеться той, хто виявиться набагато вправнішим за свого талановитого попередника, а критичне становище, в якому зараз перебуває Україна, стане лише каталізатором змін на краще. Вченими давно доведено, що у важких ситуаціях людина куди винахідливіша ніж у спокійному життєвому потоці.

Кінець кінцем, є ж патріоти, які готові прийняти на себе відповідальність за долю держави і працювати задля неї не покладаючи рук!? Хочеться в це вірити. Але одне я знаю точно – якщо таких не виявиться, то суспільство добровільно-примусово заставить бути таким будь-кого, хто претендуватиме на якусь посаду в органах влади.

 Автор — студентка факультету журналістики, ЛНУ ім. І. Франка

 

Последние новости
У Зеленского придумали, как решить проблему с двумя платежками за газ

У Зеленского придумали, как решить проблему с двумя платежками за…

Платежки за газ могут объединить в одну
Блокировка Samsung: Huawei, Xiaomi и Lenovo рассказали, что будут делать со Smart-TV

Блокировка Samsung: Huawei, Xiaomi и Lenovo рассказали, что будут делать…

Huawei, Xiaomi, LG, Sony, Lenovo не будут блокировать работу гаджетов собственного производства, приобретенных в Украине
Зеленский сделал неожиданное предложение бизнесу

Зеленский сделал неожиданное предложение бизнесу

Зеленский готов ежемесячно встречаться с бизнесом
Романенко заявил о коммуникационном провале ОП Зеленского в истории с самолетом Патрушева

Романенко заявил о коммуникационном провале ОП Зеленского в истории с…

Политолог считает, что вся история встречи президента Украины с Патрушевым «высосана из пальца» и является вызовом для нового главы Офиса президента
Все активы и имущество миллиардера Жеваго арестовали, — источник

Все активы и имущество миллиардера Жеваго арестовали, — источник

Также решается вопрос о имуществе Жеваго в Лондоне
Лещенко раскрыл всю географию полетов «самолета Патрушева»

Лещенко раскрыл всю географию полетов «самолета Патрушева»

Экс-нардеп считает, что чартерный самолет, как доказательство встречи президента с российским силовиком, "не работает"
Милованов нашел виновных в снижении экономических показателей Украины

Милованов нашел виновных в снижении экономических показателей Украины

В Минэкономики назвали причины замедления экономики Украины
На ПриватБанк пожаловались за несогласованное списание денег с карты

На ПриватБанк пожаловались за несогласованное списание денег с карты

Клиент банка рассказал о снятии денег с карты без его подтверждения
ОП Зеленского подаст в суд на журналистов Схем из-за сюжета про самолет Патрушева

ОП Зеленского подаст в суд на журналистов Схем из-за сюжета…

Офис президента собирается подать иск в суд на редакцию программы "Схемы", а журналисты «Схем» обвиняют Офис президента в дискредитации и вмешательстве в дела редакции
Клуб Зинченко «Ман Сити» исключили из еврокубков на два года

Клуб Зинченко «Ман Сити» исключили из еврокубков на два года

«Сити» оспорит наказание в Спортивном арбитражном суде Лозанны
Пристайко поедет в Мюнхен добиваться от Ирана ответственности за сбитый Боинг

Пристайко поедет в Мюнхен добиваться от Ирана ответственности за сбитый…

Пристайко обсудит с международной группой помощь семьям сбитого Боинга
«Нафтогаз» выставит России окончательную оценку компенсации по крымским активам

«Нафтогаз» выставит России окончательную оценку компенсации по крымским активам

НАК «Нафтогаз Украины» намерен представить ее Третейскому суду в Гааге
Синоптики дали прогноз погоды в Украине на выходные

Синоптики дали прогноз погоды в Украине на выходные

Какой будет погода 15 и 16 февраля
Аваков передал послание украинцам от Маркива из Италии

Аваков передал послание украинцам от Маркива из Италии

Осужденный в Италии нацгвардеец написал письмо украинцам
У Путина отреагировали на сюжет «Схем» о «встрече» Зеленского и Патрушева

У Путина отреагировали на сюжет «Схем» о «встрече» Зеленского и…

Песков дал комментарий по поводу скандального материала украинских журналистов
В МИД дали оценку скандальному плану «12 шагов к миру на Донбассе»

В МИД дали оценку скандальному плану «12 шагов к миру…

Тезисы, содержащиеся в этом документе, не соответствуют официальной позиции Украинского государства
Зеленский, Порошенко, Бойко и Тимошенко: в «Социсе» измерили текущие электоральные предпочтения украинцев

Зеленский, Порошенко, Бойко и Тимошенко: в «Социсе» измерили текущие электоральные…

Не принимали бы участие в выборах 13,3% опрошенных, отказались отвечать 7,8%.
Дипломаты и эксперты США раскритиковали план «12 шагов для Украины»

Дипломаты и эксперты США раскритиковали план «12 шагов для Украины»

Заявление подписали, в частности, Ян Бжезинский, Майкл Карпентер, Эдвард Лукас, послы Джон Хербст, Стивен Пайфер, Уильям Тейлор, Мари Йованович, Александр Вершбоу
Путин упрекнул Зеленского в искажении исторической правды

Путин упрекнул Зеленского в искажении исторической правды

Зеленский и Путин также обсудили выполнение договоренностей
Megogo предупредила владельцев телевизоров Samsung о проблемах со Smart TV

Megogo предупредила владельцев телевизоров Samsung о проблемах со Smart TV

С начала 2020 году до службы Megogo участились обращения от владельцев телевизоров марки Samsung
Посол: Германия интенсивно работает над подготовкой «нормандской встречи» в Берлине

Посол: Германия интенсивно работает над подготовкой «нормандской встречи» в Берлине

Но пока не существует предпосылок для ее проведения
Тимошенко заявила, что Зеленский захватил Украину

Тимошенко заявила, что Зеленский захватил Украину

Юлия Владимировна сказала, что стране "ломают хребет"
Януковичу родила молодая жена, — Кошкина

Януковичу родила молодая жена, — Кошкина

По информации журналистки Кошкиной, у Януковича и его молодой супруги родился ребенок
СБУ инсценировала убийство своей сотрудницы

СБУ инсценировала убийство своей сотрудницы

Ее убийство заказал бывший муж
Путин и Зеленский поговорили по телефону: подробности

Путин и Зеленский поговорили по телефону: подробности

Президенты Украины и России в телефонном режиме обсудили подготовку к встрече «нормандской четверки» и освобождение украинских граждан
Дело Шеремета: Апелляционный суд оставил Кузьменко под арестом

Дело Шеремета: Апелляционный суд оставил Кузьменко под арестом

Коллегия судей рассмотрела апелляционную жалобу
У Путина озвучили условие покупки в Украине воды для Крыма

У Путина озвучили условие покупки в Украине воды для Крыма

Российский политик заявил о готовности РФ к покупке днепровской воды из Украины
НАСА может отправить миссии на Венеру, Ио и Тритон после 2022 года

НАСА может отправить миссии на Венеру, Ио и Тритон после…

Агентство обнародовало результаты конкурса малых космических миссий.
Лукашенко пригрозил забирать российскую нефть

Лукашенко пригрозил забирать российскую нефть

Беларусь начнет отбор нефти из транзитной трубы в случае недопоставок сырья из России.
Названы действенные способы задержать появление возрастных морщин

Названы действенные способы задержать появление возрастных морщин

Возникновение возрастных морщин можно на время задержать.
Читай также
Последние новости

У Зеленского придумали, как решить проблему с двумя…

Блокировка Samsung: Huawei, Xiaomi и Lenovo рассказали, что…

Зеленский сделал неожиданное предложение бизнесу

Романенко заявил о коммуникационном провале ОП Зеленского в…

Все активы и имущество миллиардера Жеваго арестовали, -…

Лещенко раскрыл всю географию полетов «самолета Патрушева»

Милованов нашел виновных в снижении экономических показателей Украины

На ПриватБанк пожаловались за несогласованное списание денег с…

ОП Зеленского подаст в суд на журналистов Схем…

Клуб Зинченко «Ман Сити» исключили из еврокубков на…

Пристайко поедет в Мюнхен добиваться от Ирана ответственности…

«Нафтогаз» выставит России окончательную оценку компенсации по крымским…

Синоптики дали прогноз погоды в Украине на выходные

Аваков передал послание украинцам от Маркива из Италии

У Путина отреагировали на сюжет «Схем» о «встрече»…