Найтиражніша німецька щоденна газета Bild опублікувала 30 березня розслідування, з якого випливає, що безпосереднє управління окупованими районами Донбасу здійснюють офіційні російські урядовці.

Так, серед тих, хто керує окупованою частиною Донбасу, Bild, посилаючись на документи, вказує віце-прем’єра уряду РФ Дмитра Козака, який також є близьким другом Путіна, заступника міністра економічного розвитку РФ Сергія Назарова, заступника міністра фінансів РФ Леоніда Горніна. Управляє тіньовим урядом ФСБ.

Окрім того, німецькі журналісти стверджують, що на одному із засідань цього «уряду» був присутній присутній представник української компанії ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову.

Нижче ZAXID.NET публікує переклад повного тексту статті «Таємний документ викриває путінський тіньовий уряд Донбасу», опублікованої Bild 30 березня.

***

Протокол засідання «Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки потерпілим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України» від 23 жовтня 2015 року показав те, чого давно вже побоювалися оглядачі: російський уряд керує всіма справами в «сепаратистських районах» на сході України.

Російські міністерства відповідають за політику щодо України

Конкретні плани виходять далеко за рамки гуманітарних питань. В рамках комісії створено шість робочих груп, які займаються питаннями фінансів і податкового законодавства, розробкою політики в сфері заробітної плати, питаннями житлово-комунального господарства, відновленням промисловості, торгівлею енергоресурсами, створенням ринку електроенергії та транспортною інфраструктурою. Там все розроблено до найдрібніших деталей. Таким чином ці регіони розглядаються як частина внутрішньої російської території.

Експерти, яким BILD показав цей документ, не побачили в ньому практично ніяких відмінностей від протоколів комісії власне з російських справ. Заступники міністрів з п’яти міністерств Російської Федерації очолюють відповідні міжвідомчі робочі групи, а секретна служба ФСБ здійснює нагляд над кожною робочою групою.

У документі названі імена навіть чотирьох представників російської Федеральної служби безпеки (ФСБ). Старшим за них у цій ієрархії є лише голова комісії і чиновник, який координує її діяльність з російським урядом.

Представники багатьох інших російських відомств, наприклад, Федеральної митної служби та Антимонопольної служби, присутні на регулярних засіданнях міжвідомчої комісії, які проходять в приміщенні російської Державної думи.

Згідно з отриманим документом, в засіданні комісії в жовтні минулого року брав участь єдиний представник України – керівник енергетичного велетня ДТЕК, яким володіє олігарх Ринат Ахметов.

При цьому жоден з членів так званих сепаратистських урядів Донецька і Луганська на засіданні комісії не був присутнім. Маріонеткових політиків лише повідомили про результати засідання. Це давно поширена практика, як підтвердили BILD в експертних колах.

Популярные статьи сейчас

Россия нанесла колоссальные разрушения Бурштынской и Ладыжинской ТЭС, - ДТЭК

Энергетическую инфраструктуру Харьковщины восстановят за счет Фонда поддержки энергетики

Макрон является союзником США, но американских войск в Украине не будет - Госдеп

Части украинцев запретили находиться в приграничных зонах: что происходит

Показать еще

До конкретних завдань російських міністерств відноситься, наприклад, «оцінка ефективності збирання податків і зборів податковим органом (українських) територій та розробка пропозицій щодо поліпшення їхньої роботи і зміцнення бюджетної дисципліни».

Інша робоча група займається, наприклад, «розробкою пропозицій щодо забезпечення відновлення та обслуговування системи громадського транспорту на цих територіях на 2016 рік». Вона охоплює постачання запасних частин для «автобусів, трамваїв і потягів», а також «пропозиції щодо оптимізації транспортної логістики».

П’ять причетних до цієї роботи міністерств вирішують ці завдання надзвичайно старанно, визначаючи долю районів на сході України, якими заправляють росіяни.

Провідні фігури тіньового уряду

Цю комісію, яку одна обізнана людина в розмові з BILD назвала «тіньовим урядом Донбасу», очолює російський політик Сергій Назаров. Назаров починав свою політичну кар’єру в Ростовській області, яка межує з Україною. До переведення в Москву він працював на різних посадах у вугільному бізнесі.

Заступник міністра економічного розвитку Російської Федерації безпосередньо доповідає про результати засідань комісії заступнику голови уряду Росії Дмитру Козаку, який є близьким другом Володимира Путіна.

Офіційно Козак і Назаров співпрацюють в рамках так званої «Комісії з питань соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя». Ця комісія проводила зустріч, зокрема, 15 жовтня 2015 року, лише за кілька днів до таємного засідання комісії з Донбасу.

Заступником голови комісії з Донбасу є Леонід Горнін, який також займає посаду заступника міністра фінансів Російської Федерації. Горнін в останні роки постійно закликає впорядкувати бюджет, але виступає, серед іншого, проти перерозподілу фінансових коштів на користь анексованого Кримського півострова. Схоже, що при ньому в окупованому Донбасі з’явиться економічно ефективна (наскільки це можливо) система управління.

Перевірка справжності російського документа

Щоб не поставити під загрозу джерело, яке передало секретний документ, BILD не публікуватиме його змісту. Однак видання отримало можливість прочитати оригінал і володіє цифровий копією, яку воно передало на перевірку декільком експертам.

BILD перевірив справжність документа за допомогою численних джерел та інформаторів. Українські олігархи, які втекли до Росії в 2014 році разом з колишнім проросійським правителем Віктором Януковичем, дали зрозуміти, що знають про цілі цієї думської комісії. Їх також попросили виділити кошти для реалізації планів її роботи.

BILD показав документ високопоставленим представникам уряду Російської Федерації, російським журналістам і спецслужбам низки країн. Всі експерти зійшлися на думці про те, що цей документ – справжній.

Робота комісії вже приносить свої плоди

Комісія з Донбасу, що є фактично урядом окупованих територій на сході України, була сформована в грудні 2014 року. Офіційно причиною її створення була «критична гуманітарна ситуація» в Донецькій і Луганській областях. Але, щойно комісія була сформована, вона тут же зникла зі сцени і офіційно не провела жодної наради.

Як вдалося встановити виданню BILD, комісія проводить засідання раз на два тижні або на місяць. Але про зміст цих зустрічей нічого не було відомо – до теперішнього часу.

Не минуло й п’яти місяців з моменту створення комісії, як в усі окуповані райони Донбасу стали надходити російські рублі, про що BILD докладно писала в січні 2016 року. Можна припустити, що це прямий результат роботи комісії. Плани комісії, які стали нині суспільним надбанням, виходять далеко за рамки фінансової підтримки так званих «народних республік».

Очевидно, російський уряд взяв на себе контроль над усіма сферами діяльності держави в цих українських регіонах, причому без участі не тільки України, але навіть самих сепаратистів! Москва не тільки визначає актуальну долю регіонів з трьохмільйонним населенням. Росія здійснює і довгострокове планування за ці території.

Джерела з розвідувальних служб підтвердили BILD, що Москва, схоже, повністю контролює східний український регіон. Ця частина Донбасу, щодо якої, як і раніше, ведуться суперечки, стала «державою-сателітом» Росії. Саме так розцінюють ситуацію експерти.

Комісія перетворює Мінську угоду в абсурд

Відверто кажучи, це означає лише одне: Москва перетворила реалізацію Мінських угод на шоу для Заходу. А за лаштунками вона ще наприкінці 2014 року почала втілювати в життя окремий план для окупованих територій Донбасу (лише через три місяці з дня підписання мирних Мінських домовленостей).

Замість того, щоб розглядати умови реінтеграції окупованих районів до складу України в середньостроковій перспективі, цей план спрямований на забезпечення довгострокового і повного контролю Росії над сходом країни. Цілі комісії збігаються з тим, що відбувається на місцях, але йдуть набагато далі, про що BILD писав в січні 2016 року.

Росія має намір стабілізувати політичну, соціальну та економічну ситуацію на Донбасі під своїм контролем. Це зробить Донбас маріонетковою державою Російської Федерації, і його майбутнє буде визначатися виключно в Москві. Це є підтвердженням провалу Мінських угод, а заяви Росії про їхнє дотримання – не більше ніж удавання.

В подальшому вимоги Заходу про те, що Україна повинна дозволити провести демократичні вибори в непідконтрольних їй районах, перетворюються на абсурд в зв’язку з викриттями газети. За розвиток цього регіону будуть відповідати не ті політичні фігури, які візьмуть участь у виборах. Рішення будуть ухвалюватися в Москві.

Джерело: ZAXID.NET