Причини поразки Порошенка: «інфантилізм»- як шанс на успіх

Результати виборів засвідчили, що за попередніх 5 років професіонали-службовці так накеруваливали , що комік Володимир Зеленський став компромісною постаттю, що об’єднує громадян та тимчасово «випускає  пар».                       

Причини поразки Порошенка: «інфантилізм»- як шанс на успіх

В значної частини західноукраїнської інтелігенції є особливість приписувати інфантилізм всім тим, хто не поділяє їх погляди з тих чи інших питань. Існує їхній погляд , а всі інші — хибні.  Не виняток і минулі вибори, де клеймо інфантилізму і відсутності патріотизму лягло на всіх, хто своїм голосуванням не оцінив заслуги Петра Порошенка. Тому вирішили поділитися своїм баченням чому, відбувається зміна влади і що нас може очікувати. Але для початку кілька найважливіших  штрихів з соціально-економічного буття України.

В державі існує багато проблем, але більшість з них є наслідковими, де наріжною  є монополії, що пронизали всі сфери суспільних та економічних  відносин .

Відкрита монополія (монополія за рахунок «ноу-хау»: українського інноваційного продукту), можливо, існує  на теренах держави,  але це — мізерний відсоток і його можна не брати до уваги. Здебільшого монополізація економіки відбулася за рахунок преференцій окремим бенефіціарам, надані політиками через владні корупційні дії.  Природні багатства, географічне положення,  дозволяли владі так-сяк виконувати соціальні функції, і в той же час  при її потуранні та  участі  було сформовано кілька фінансово-промислових груп, які і поділили Україну на сфери монопольного володарювання та експлуатують сировинні можливості держави. Відбувся взаємовигідний симбіоз: спочатку «влада → монополії», яка поступово перетворилася в «монополії → влада», де монополії отримують всеохоплюючий захист, а влада (апріорі маючи монополію на насилля) — корупційну ренту за захист та підтримку на виборах, якщо «правильно себе веде», щодо монополій (промислово-фінансових груп або як називають в народі — олігархів). Корупція — основа існування цього симбіозу, а цей симбіоз розкладає українське суспільство.

З огляду  на те, що ресурси є державного та місцевого значення, то по аналогії  з центром будувалася влада на місцях:  в областях, районах, містах. Спершу, місцева влада була флагманом  симбіозу з монополіями місцевого значення, але останні з посилення своїх фінансових можливостей, помінялися ролями.

Для держави стали типовими схеми функціонування бізнесу:

  1. Для закордонної господарської  діяльності: кредит (погашення якого намагаються перекласти частково або повністю на держбюджет) товар (сировина) кошти за товар вивід капіталу;
  2. Для внутрішньодержавної господарської  діяльності : кредит (погашення якого намагаються перекласти частково або повністю на держбюджет) товар чи послуга по монопольній ціні кошти за товар вивід капіталу.

Власне тому, закономірно, що основне багатство зосереджено в невеликої групи людей, статки яких зростають, а держава (бюджет) і суспільство залишаються  в кращому випадку без суттєвого доходу, в гіршому —  обкрадається.   На жаль, за президентства Петра Порошенка в 2014 -2019 р. ситуація суттєво не змінилися,  але на неї наклалася війна та додаткові видатки на оборону і армію.  Крім того, після Євромайдана прийшла команда, яка в цілому не мала плану та й не знала як керувати та розвивати державу. Трьохкратна девальвація гривні в 2014-15р, як  торнадо пройшла по економіці держави і від якої вона не оговталася до сьогодні.  Девальваційний обвал можна звалювати на війну, але це  не зовсім коректно.  У 2008р. Росія окупувала понад 30 відсотків території Грузії, крім того,  грузинську економіку «накрила» світова криза, а девальвація грузинського ларі — 10-15% щодо долара. З 1939 по 1945 р Великобританія вела виснажливу війну — девальвація фунта також в межах 10-15 відсотків.

Монополії, з огляду на свої владні позиції, провели перерозподіл держбюджету з мінімальними втратами для себе і максимальними для суспільства. В цілому,  ситуація дуже сприятлива для олігархо-монополістичного  існування, а от для України ця конструкція управління себе вичерпала, а її наслідки:

  1. Розбалансованість державного управління, адже ілюзією виявилася українська вертикаль влади та патріотизм чиновників. Крим продемонстрував, що всеукраїнські промислово-фінансові групи витіснено з півострова, а всі інші державно-бізнесові структури (за невеликим винятком), а саме: місцеві бізнес-еліти, чиновництво, правоохоронці, судді. Військові — швиденько змінивши символіку, хвацько почали служити новому сюзерену.
  2. Плачевний стан фінансів держави і  більшості громадян, як наслідок монополістичного дерибану, до якого додалася війна на Сході, продукують внутрішню напругу та нестабільність, яка в попередні роки, при будь-яких внутрішніх чи зовнішніх «подразненнях», приводили до Майданів і ще більше ослабляли та розбалансовували  державу .

На підході циклічна світова криза, а внутрішнього споживача, через девальвацію грошей, суттєво ослаблено, тож ситуація в державі може бути сумна. Невідома як себе поведуть щодо української території, у період світової  економічної невизначеності, і наші найближчі західні сусіди.

  «Я люблю свій рідний український народ!»

Петро Порошенко  у великій мірі він сам собі підготував результати отримані 21 квітня. Не міняючи ситуації  у економічній моделі розвитку, мабуть виходячи з того, що монопольні становища – то святе, ресурси міг взяти для розвитку лише «затягуючи пояси» у найбідніших та середнього класу. Однак, «затягувати пояси» можна до певної межі, економічна політика в державі – не тільки   бухгалтерія. Людина живе надіями та сподіваннями. І на що має  надіятися  половина громадян країни,  яких посадили на субсидії, а це красномовний показник статків!? Мабуть, на виїзд за кордон на заробітки, благо отримано безвіз, тож нехай іноземна влада думає про працевлаштування та добробут українців. Для західних областей це так і є, бо навіть багато працюючих в державі  у свої відпустки їдуть підзаробити. А що робити  мешканцям Півдня та Сходу?

Проводячи економічні утиски переважної більшості населення, під приводом, що немає коштів, влада собі рідній ні в чому не відмовляє та ще постійно вляпується у великі корупційні скандали. З приходом інтернету світ стає дуже прозорим. Тож в цілому – «вищий пілотаж керування країною» — може це мав на увазі під час дебатів  Гарант наводивши приклад про пілота.

Те що П.Порошенко буде намагатися утриматись на посаді, щонайменше два терміна було зрозуміло практично відразу.  Про це  свідчило підминання під себе або союзні структури українського медіа-простору та витискання незалежних . Пригадаймо лише баталії навколо Савіка Шустер Студії. Стратегія була обрана нескладна: килимова  пропаганда на основі маніпуляції емоціями страху людини. Просто і надійно. До уваги не брали, що знайдеться команда з сучасним мисленням, яка скористається новітніми технологіями та інтернетом , зуміє донести до загалу наглість, хамство  і водночас комічність  нині діючої влади та запропонує альтернативу .

Під час минулої президентської кампанії були дуже цікаві результати першого тура виборів, зокрема, ті що характеризують підтримку влади. В цьому плані,  другий тур, не є таким показовим щодо влади , адже до симпатиків Порошенка додалися протестні голоси громадян, які з тих чи інших міркувань не сприймають Володимира Зеленського. Тож до даних першого туру президентських виборів виникають деякі питання, а саме:

  1. Якщо проаналізувати дані від 31 березня  4 екзит-полів та офіційні результати ЦВК по 6 кандидатах, які набрали найбільше голосів, то спостерігається закономірність, що по 4 кандидатах дані ЦВК та екзит-полів співпадають. Плюс-мінус десяті відсотка. Лише по Порошенкові та Бойко розходження суттєві. Але якщо у Бойка відняти, від реальних досягнень, близько двох відсотків і добавити їх Порошенкові, то результати будуть співпадати з екзит-полами. Можливо це — випадковість, хоча напрошується і  пояснення. Частина виборців, що так чи інакше пов’язана з владою, ні при яких умовах не хоче оприлюднювати свої погляди, але вони  абсолютно протилежні офіційній провладній позиції.
  2. Відомо, що будь-яка влада на виборах, крім  можливого пасиву, зменшення підтримки, пов’язаного з своєю роботою і відповідно помилками, обов’язково має актив.  Називають різні цифри, які залежать від обставин, але не менше 5- 10 відсотків. Це умовний відсоток зацікавлених осіб. Ідеться про громадян, які отримали при даному режимі  владу і можуть її втратити, бізнес- партнери, бізнесмени, що отримають преференції, родини названих інтересантів тощо. У двох третіх областях  Порошенко отримує 8-12 відсотків голосів виборців.  Так от, якщо не враховувати інтересантів, підтримка влади прямує до нуля серед пересічних громадян у цих областях. Гіпотетично, якщо Петро Порошенко перемагає та стає президентом, то з одного боку, як управляти країною, де у двох третіх областей владу ненавидять. З другого боку, перемога Порошенка — депресія, гнів населення на відповідних територіях і відповідно дуже сумна перспектива цих територій, адже ми знаходимось у стані війни. Невже команда Порошенка цього не розуміла, то які вони професіонали?  А якщо все розуміла , то як вони люблять народ та Україну?
  3. Президент обіцяє повернути ДНР і ЛНР до складу України, але як це зробити, якщо навіть на підконтрольних територіях твій авторитет прямує до нуля за 5 років керування  серед пересічних громадян, віднявши голоси інтересантів (див. п. 2).
  4. Одним із основних лозунгів діючого Гаранта були :
  • Мова – мабуть мається на увазі українська. Питання мови розколювало державу з 1994року. Понад 10років «паразитувала» на питаннях мови команда Януковича. В 2014 році  під час виборчої кампанії не вкидалося питання мови, адже захищали територію держави від Російської агресії волонтери — добровольці всіх національностей, рідною мовою яких була не тільки українська. Так склалося історично, що Україна національно неоднорідна, тому пріоритетом виборчої кампанії ставити питання мови, це свідоме провокування дискомфорту у суспільстві та повернення до кампанії часів Януковича. Та не забуваймо, що держава воююча. Невже команда Порошенка цього не розуміла, то які вони професіонали, а якщо все розуміли, тоді влада за будь-яку ціну?
  • Віра — мабуть мається на увазі  отримання Томаса ПЦУ. Якщо дивитися з точки зору дійсно віруючої людини ПЦУ, то отримано Томас не завдяки чи через старання Варфоломія, Філарета чи Порошенка, а як Божа благодать, а перелічені особи лише руки Господні на землі. Для віруючих інших конфесій чи релігій, чи  атеїстів це — взагалі байдуже. До речі, Порошенко переміг лише у Львівській області, де в основному клір та миряни Української греко-католицької церкви. Однак вводити релігійні питання в політичну боротьбу  це дуже небезпечний прецедент.  Якщо команда Порошенка це не розуміла, то які вони професіонали, а якщо розуміли, то як з вірою?

Результати виборів, крім того засвідчили, що за попередніх 5 років спеціалісти з досвідом, професіонали-службовці так накеруваливали , що комік Володимир Зеленський став компромісною постаттю, що об’єднує громадян, територіально країну та тимчасово «випускає  пар».

«Я результат Ваших помилок і обіцянок»

Коротка фраза із дебатів, але яка всеохоплююча… Ця фраза замінює аналіз діяльності Петра Порошенка і результатів президентської кампанії 2019р. Однак, наслідки попередніх 5 років діяльності влади можуть бути значно глибші. Непомірна жадібність владноможців, причому на всіх рівнях влади, їх  мислення, що заблукало в 20 ст., нонконформізм команди Зеленського, що притягнули до себе невелику, але дуже потужну нонконформістську спільноту, зуміли організувати передумови до всеохоплюючих змін в державі.  Соціологи називають таку ситуацію розривом «спіралі мовчання», тобто відкриттям  порталу можливостей для громадян, а отже і для держави.  Така ситуація на наших теренах існувала востаннє у 1990-1992 роках і її наслідком стало здобуття Незалежності.  До речі, події  2004 р. і 2014р. трохи іншого плану. Майдани очолювала, так звана політична опозиція. А в Україні політичної опозиції немає, вона давно вбудована у владу. Різниця між нашою опозицією   і владою лише в тому, що одні сидять на фінансових потоках , а інші тимчасово перечікують, а згодом тільки міняються місцями. Зараз ситуація кардинально інша – до найвищої  влади народ привів антисистемного політика. Відкрилися «ліфти» можливостей для команд умовних Зеленських по всій країні, адже влада в областях, містах, районах по великому рахунку «лежить», її треба лише підібрати. Крім вирішення власних цілей і свого оточення та  злиднів для  народу, старі управлінські кадри і політики нічого не можуть запропонувати. Тож, якщо новообраний Президент не допустить грубих помило при перших своїх призначеннях та рішеннях, то зможе повністю оновити політичну палітру України. Це стосується як Верховної Ради, так і влади на місцях. Стара політична еліта відчайдушно буде  боротися за виживання, в принципі як і кожний умираючий організм, а основні важелі управління на сьогодні ще в її руках. Щодо порталу можливостей і скільки він буде відкритий. Це може бути кілька років, а може закритися після виборів до Верховної Ради. Тобто стільки часу, скільки суспільство не відчує фальші в діях нової влади. Надзвичайно важливо як особисто Президент буде реагувати на ті чи інші виклики. Помилки будуть та найважливіше як влада буде реагувати на них.

З огляду на те, що Президент Порошенко згадував під час дебатів, що отримав країну з пустими засіками, то наостанок хотілося б подати деякий цифровий фактаж. Для легкості сприйняття та порівнянь, дані подані в американських доларах, крім грошей на єдиному казначейському рахунку. З таблиці зрозуміло, що за 5 років проривів не відбулося, хіба що в гіршу сторону. Зокрема, природній газ у рази подорожчав для найбідніших та середнього класу. Для дуже заможних вартість у доларах практично  не змінилася. По електроенергії вартість для заможних суттєво здешевіла.

  1.01.2014 1.03.2014р.     спадок      Януковича 1.06.2014р.  Порошенко президент 1.03.2019р  здобутки влади перед виборами
Державний борг, млрд. дол. 73.1 68.4 70.1 78.2
в т. ч. зовнішній , млрд. дол. 37.5 37.2 41.4 50.1
Золотовалютні резерви, млрд. дол. 20.4 15.5 17.9

 

20.2
Єдиний казн. рахунок,млрд. грн. 1739 3590 8049 8197
Прожитковий мінімум , дол. 147 118 100 75
Мінімальна зарплата, дол. 152 122 103 155
Середня      зарплата, дол. 394 319 305 349
Мінімальна     пенсія, дол. 119 95 81 55
Середня пенсія, дол. 190 153 130 98
Ціна 1м³газу,центів:    
Спожито до 2500м³ в рік 9 7 9 Єдина ціна  32цента
до 6000м³ в рік 14 11 15
до 12000м³ в рік 28 22 31
понад 12000м³ в рік 34 27 31
Електроенергія   1кВт, центів:    
Спожито до 100кВТ в міс.   3.3
понад 100кВТ в міс.   6.2
до 150кВт.в міс. 3.5 2.8 2.6  
150-800кВт.в міс. 4.6 3.6 3.6  
понад 800кВт. в міс. 12.0 9.6 11.4  

Сподіваємося, що таблиця доповниться двома колонками з даними: на момент вступу нового Президента Володимира Зеленського та закінчення його каденції і там цифри будуть  оптимістичнішими.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» вYoutube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
США могут оставить войска у нефтяных месторождений в Сирии

США могут оставить войска у нефтяных месторождений в Сирии

Министр обороны США допускает дислокацию американских войск в районе месторождений нефти в Сирии.
В США рассекретили загадочную пирамиду, созданную еще в 70-х

В США рассекретили загадочную пирамиду, созданную еще в 70-х

Ивестно, что американское правительство заплатило строительство странного объекта примерно 6 миллиардов долларов
Романенко высмеял фантазии Милованова о «Квартал 95» и зарубежных инвесторах

Романенко высмеял фантазии Милованова о «Квартал 95» и зарубежных инвесторах

Романенко ответил Милованову о «заслугах» Гонтаревой и зарубежных инвесторах
В Украину идет похолодание до -5 градусов — синоптик

В Украину идет похолодание до -5 градусов — синоптик

С 28 октября начнется похолодание.
Названы лакомства, полезные для сердца

Названы лакомства, полезные для сердца

Для хорошей работы сердца полезен натуральный мармелад, джемы и конфитюры.
Европейские цены на сигареты заставят украинцев бросить курить

Европейские цены на сигареты заставят украинцев бросить курить

Украинцам рассказали, сколько будут стоить сигареты после Нового года
Гончарук ответил на слухи о ссорах Кабмина и «Слуги народа»

Гончарук ответил на слухи о ссорах Кабмина и «Слуги народа»

Ссоры Кабмина и "Слуги народа" есть только в головах отдельных "товарищей" в интернете, заявил Гончарук.
На Донбассе обнаружили тело пропавшего без вести агента ФБР

На Донбассе обнаружили тело пропавшего без вести агента ФБР

Агента ФБР убили на территории Донбасса
В сети Bitcoin добыта 18-миллионная монета

В сети Bitcoin добыта 18-миллионная монета

До следующего халвинга остается 207 дней.
Найден древний артефакт времен Понтия Пилата

Найден древний артефакт времен Понтия Пилата

В Городе Давида обнаружили древнюю аллею, ведущую к Храмовой горе.
Хор Веревки взорвал украинскую политику

Хор Веревки взорвал украинскую политику

История с номером хора Веревки в шоу "Квартал 95" стал яркой иллюстрацией, что Украина живет в "дне сурка".
Минфин раскрыл особенности трехуровневой проверки пенсионеров и льготников

Минфин раскрыл особенности трехуровневой проверки пенсионеров и льготников

Министерство финансов Украины напомнило о введении трехуровневой верификации
Мэром Кишинева может стать пророссийский политик

Мэром Кишинева может стать пророссийский политик

Пророссийский политик Ион Чебан набрал 40,16% на выборах мэра Кишинева.
В НАТО займутся проектом нового закона о СБУ

В НАТО займутся проектом нового закона о СБУ

Недавно в Альянсе получили проект закона о Службе безопасности Украины.
Антикорсуд озвучил обвинение Омеляну

Антикорсуд озвучил обвинение Омеляну

Экс-министра инфраструктуры обвиняют в недостоверном декларировании
«Бабье лето» в Киеве установило очередной рекорд

«Бабье лето» в Киеве установило очередной рекорд

В Киеве «бабье лето» побило новый температурный рекорд за 62 года
Названы 9 способов ускорить обмен веществ без диеты

Названы 9 способов ускорить обмен веществ без диеты

Утром полезно натощак выпить стакан воды с лимоном и сделать легкую зарядку.
В «Слуге народа» до 30 депутатов связаны с Коломойским

В «Слуге народа» до 30 депутатов связаны с Коломойским

От 9 до 30 народных депутатов фракции "Слуга народа" связаны с олигархом Игорем Коломойским.
Милованов резко отреагировал на «шантаж» British American Tobacco

Милованов резко отреагировал на «шантаж» British American Tobacco

Министр назвал поведение табачных компаний «немного некорректным»
Лагард обвинила Трампа в подрыве мировой экономики

Лагард обвинила Трампа в подрыве мировой экономики

Торговая война США и Китая будет иметь большие последствия для мировой экономики.
Зеленский назначил нового замсекретаря СНБО

Зеленский назначил нового замсекретаря СНБО

Заместителем секретаря СНБО стал глава Киберполиции
МВФ обеспокоен призывами сменить руководство Нацбанка — Рожкова

МВФ обеспокоен призывами сменить руководство Нацбанка — Рожкова

Рожкова заявила, что МВФ нужны гарантии независимости Нацбанка для дальнейшего взаимодействия с Украиной.
Гендиректор хора Веревки рассказал, сколько им заплатил «Квартал» за скандальный номер

Гендиректор хора Веревки рассказал, сколько им заплатил «Квартал» за скандальный…

Зиновий Коринец прокомментировал скандальный номер студии "Квартала 95" про поджог дома Гонтаревой.
В Украине зафиксировали повышенный уровень угарного газа в атмосфере

В Украине зафиксировали повышенный уровень угарного газа в атмосфере

Сложнее всего дышится в Киеве, Кривом Роге и Харькове
НАПК нашло нарушения в финансовых отчетах 58 партий

НАПК нашло нарушения в финансовых отчетах 58 партий

В НАПК рассказали о нарушениях в финансовых отчетах "Слуги народа", "Голоса", "Батькивщины" и "Оппозиционной платформы - За жизнь"
Земля – не уникальная планета: ученые сделали шокирующее открытие

Земля – не уникальная планета: ученые сделали шокирующее открытие

Во Вселенной есть множество похожих на Землю планет.
Банкиры дали прогноз, что будет с кредитами в 2020 году

Банкиры дали прогноз, что будет с кредитами в 2020 году

Банкиры ожидают несущественного ослабления стандартов.
Кремль отреагировал на данные о сбое с ракетой на учениях ядерной триады РФ

Кремль отреагировал на данные о сбое с ракетой на учениях…

В ходе маневров атомная подлодка К-44 «Рязань» произвела только один пуск межконтинентальной баллистической ракеты Р-29Р, а не два.
В Нацбанке озвучили новые условия МВФ для Украины

В Нацбанке озвучили новые условия МВФ для Украины

Принятие бюджета на 2020 год, продолжение борьбы с коррупцией, а также эффективные структурные реформы в ключевых секторах
Трамп передумал проводить саммит G7 в своем гольф-клубе

Трамп передумал проводить саммит G7 в своем гольф-клубе

Трамп уверяет, что хотел провести саммит «бесплатно для США».
Читай также