Пазли для гри в битву престолів

Політики, громадяни, олігархи мають різні інтереси. Інтереси формують цілі. Розуміння цілей формує розуміння дій.

Пазли для гри в битву престолів

Політики, громадяни, олігархи мають різні інтереси. Інтереси формують цілі. Розуміння цілей формує розуміння дій.

Престол політикуму

Політик повинен вміти вигравати вибори. Інакше – це не політик, а експерт у якійсь сфері, політолог або просто навколо-політичний пустоцвіт.

Вибори для політика починаються задовго до старту виборчої кампанії. На стартовій лінії виборчої кампанії (навіть неофіційного старту) політик вже повинен мати підконтрольну йому партію, мати вже сформований,  пристойного розміру, рейтинг партії та свій власний, підтверджений справжніми соціологічними замірами.

Вибори для політика починаються з запитання про гроші, заданого собі самому: де взяти 1-10 млн. на рекламу в інтернеті, 1-10 млн. – на рекламу на телебаченні, 3-10 млн. на зовнішню рекламу (борди, сітілайти, листівки, тощо), 1-5 млн.  – на штаби, спостерігачів та членів виборчих  комісій? Саме з питання де взяти 6 — 35 млн.  грошей (сподіваюсь, зрозуміло, що не гривень) на виборчу кампанію для політика починаються вибори.

А завершуються вибори для політика тоді, коли політику вдається  зберегти власне обличчя і рейтинг своєї партії, будучи змушеним на очах всієї країни  розраховуватись зі спонсором своєї  виборчої кампанії корупційними потоками і посадами в державній машині, які іх забезпечують, бюджетними програмами і коштами, ліцензіями на родовища, пакетами акцій державних підприємств та компаній, іншими активами, які належать громадянам України на правах спільної колективної власності і рахуються «державною власністю». А ще політику треба зберегти свій рейтинг, задовольняючи на очах країни, жорсткі вимоги зовнішніх престолів…

Престол олігархату

Олігарх повинен тримати домінуючу і впливову позицію  в масштабі цілої  країни, щоб мати можливість встановлювати свої правила і диктувати свої умови в межах країни, не зважаючи на закони і Конституцію. Закон – то для ворогів, а для своїх – все! Впливова позиція дозволяє вести гру з приводу України і з зовнішніми престолами, на території яких знаходиться основна частина власного капіталу і який необхідно захищати. Для цього олігарх змушений купувати і утримувати телеканали (стабільно збитковий бізнес в Україні), інформаційні платформи в інтернеті,  утримувати політичні партії та окремих політиків, утримувати потенційних держслужбовців (мати власну лаву запасних менеджерів), утримувати силовиків, суддів, утримувати власні служби безпеки і силового прикриття своєї діяльності.

Вибори для олігарха починаються, приблизно, через рік після минулих виборів, коли олігарх починає роздивлятись навкруги, сподіваючись вирізнити серед рейтингових політиків і партій ту, або ті, з якими можна домовитись про надання грошей та телеефіру. Олігарх знає непорушність принципу: «зранку – гроші, ввечері – стільці» у грі з політиками, але діватись йому нікуди, доводиться платити наперед, тим більше, що конкуренти — не сплять.

Вибори для олігарха завершуються після того, як  він розставив на посади лояльних до себе депутатів і менеджерів у виконавчу владу і їх руками  повернув собі 6-35 млн. $ витрачених на виборчу кампанію, плюс  15-50 млн. $ витрат, понесених  за п’ять років на утримування своєї інфраструктури, помножене все це у 3-10 разів  (плата за ризик, що поробиш!). Тобто, олігарх завершує виборчу кампанію тільки після того, як йому вдалося безкарно витягнути з країни  63 – 850 млн. $, заховавши їх за межами країни, після чого він знову  готовий заходити у наступний виборчий цикл. Олігарху не вигідно зростання доходів громадян та підданих, оскільки це означатиме зростання витрат на утримання своєї інфраструктури і на оплату праці на його експорто-орієнтованих підприємствах, де ціни на продукцію на світових ринках  «живуть своїм життям» і не залежать від волі олігарха.

 

Престол підданих

Вибори для підданого починаються із офіційного оголошення в країні виборчої кампанії, а для де-яких – просто зранку, у день голосування. Підданий  віддає свій голос за підсунутого йому телеканалом чи інтернетом  політика, сподіваючись не прогадати і віддати свій голос за «симпатичну, порядну та щедру прохідну фігуру». Наступного дня після виборів, підданий вважає, що політик винний йому особисто за відданий за нього голос, або починає ненавидіти політика-переможця, через те, що його голос пропав і його кандидат програв вибори. Що саме йому винний політик – це підданий визначає самостійно, виходячи із власних уявлень про себе та навколишній світ.

Підданий – позбавлений реальних прав, не має  прагнення до гідності,  не має власності та свого приватного капіталу, не може себе захистити за допомогою зброї і громадянином, в класичному розумінні, вважатись не може, хоч і може прагнути ним стати. Підданий веде постійну битву з усіма навколо за своє виживання, не вірить  і не бачить можливостей стати громадянином…

Престол громадянина

Громадянин прагне прожити гідне і заможне життя за рахунок власних чесних зусиль.

Громадянин повинен захистити себе, своїх близьких, стабільність зростання своїх статків від зазіхань як підданих, так і олігархів.

Громадянин береже і готовий захищати свою гідність як підставу і джерело довіри до себе з боку інших громадян.

Не дозволяючи собі зазіхати на чужі активи і гроші, до виборів, громадянин не лізе у політику, щоб не стати жертвою гніву олігархів, а після виборів – не лізе в політику, щоб не стати жертвою олігархів.

З підданими громадянин веде гру за правилами, намагаючись будувати стосунки в рамках закону, не дозволяючи підданим виходити за такі рамки.

Громадянин зацікавлений у збагаченні всіх навколо, оскільки це дає йому підстави розраховувати на зростання доходів від своєї роботи та свого капіталу.

Іноді, для громадянина виглядає виграшною стратегія зближення з якимось олігархом чи політиком, що дає більш безпечну позицію в соціумі, яка дозволяє простіше  відбиватись  від зазіхань підданих та вправніше ловити крихти з барського столу, але це – шлях з престолу громадянина у інший престол…

Престол політиків і престол олігархів вже більше двох десятиліть  грають між собою. Грають за увагу  підданих, за гроші  і власність громадян, проти  громадян, які не бажають задарма віддавати своє і ставати підданими.. Політику потрібні увага підданих, щоб сформувати у них в головах позитивне ставлення до свого публічного  образу,  олігарху – гроші та активи громадян, які хочеться отримати у свою власність чужими руками.

Внутрішні ігри українських престолів  відбувається у агресивному зовнішньому середовищі, адже Україна існує не у вакуумі і більш потужні зовнішні престоли самі, з радістю, привласнять і візьмуть під контроль і активи українських громадян, і активи українських олігархів, а підданих пристосують до виконання робіт, які не хочуть виконувати громадяни у їхніх престолах.  По всьому зовнішньому фронту України йдуть справжні битви престолів, про які ні громадяни, ні піддані майже не здогадуються!

Престол державного діяча

Саме з позиції державного діяча можна побачити все поле ігор і битв, змінивши масштаб свого бачення та стратегування. Саме з цього престолу стає очевидним, що стратегічним завданням державного діяча є зміна відносин між олігархами і політиками, зміна відносин між громадянами і політиками, зміна відносин між олігархами і підданими. Головна стратегічна мета, яку має поставити державний діяч перед країною і нацією, як політичним суб’єктом, має полягати в кардинальному збільшенні громадян в країні, за рахунок зменшення підданих та олігархів. Політики та олігархи, за спиною яких не стоять мільйони самодостатніх громадян (самодостатніх в економічному і безпековому сенсі,  перш за все, готових і здатних захистити себе), стають легкою здобиччю для зовнішніх престолів. Саме громадяни потрібні за спиною для ведення битв назовні, а не піддані. На підданих спертись неможливо за визначенням, вони легко і просто змінюють своїх хазяїв, пригадайте історію подій навесні 2014-го в Криму і порівняйте її з історію подій на Донбасі, того ж періоду.

Тільки маючи за своєю спиною громадян, державний діяч може поступово змінити принцип побудови відносин з зовнішніми престолами з наявного: «грабуємо українських громадян разом» , на принцип: «заробляємо і захищаємось разом з українськими громадянами».

У сучасному світі, справжня демократія може працювати тоді, коли  громадянин може стабільно заробляти чесною працею більше 5000$ на місяць, як справедливо  підмітив автор ідеї і головний архітектор сінгапурського престолу.

Престол державного діяча в Україні поки вакантний, але є певні підстави сподіватись, що скоро його займе один з…

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Кулеба оценил возможности Зеленского в Париже

Кулеба оценил возможности Зеленского в Париже

Государственный деятель считает, что именно сейчас нужно поддержать Владимира Зеленского
Пожар в Одессе: правоохранители установили двух подозреваемых

Пожар в Одессе: правоохранители установили двух подозреваемых

В досудебном расследовании было опрошено более 150 человек
У Зеленского отмечают, что минские соглашение нужно уточнить

У Зеленского отмечают, что минские соглашение нужно уточнить

Помощник Владимира Зеленского Андрей Ермак прокомментировал ожидания от "нормандского саммита"
Гончарук анонсировал «промышленный безвиз» с ЕС

Гончарук анонсировал «промышленный безвиз» с ЕС

Гончарук рассказал, когда состоится обновление Соглашения об ассоциации Украины и ЕС
Зеленский огласил всеукраинский траур 8 декабря

Зеленский огласил всеукраинский траур 8 декабря

День траура объявлен с целью чествования жертв страшного пожара в Одессе
Замкомандира полка Путина нашли повешенным

Замкомандира полка Путина нашли повешенным

Военного нашли в его квартире мертвым
Бюджетный камерофон Samsung Galaxy A51 показали на фото

Бюджетный камерофон Samsung Galaxy A51 показали на фото

Презентация Galaxy A51 пройдет во Вьетнаме
Кравчук жестко прошелся по «майданным» призывам Парубия

Кравчук жестко прошелся по «майданным» призывам Парубия

Кравчук считает, что существуют такие вопросы, которые невозможно решить на Майдане
«Давите на Путина»: украинцы запустили флешмоб к «нормандскому саммиту»

«Давите на Путина»: украинцы запустили флешмоб к «нормандскому саммиту»

Активисты запустили онлайн-флешмоб, который должен помочь привлечь внимание Меркель и Макрона к конфликту в Украине
Ученые обнаружили рядом с белым карликом «испаряющуюся» планету

Ученые обнаружили рядом с белым карликом «испаряющуюся» планету

Ученые впервые обнаружили планету рядом с белым карликом
Украинцев ждут изменения ПДД: что нужно знать

Украинцев ждут изменения ПДД: что нужно знать

Новый законопрект направлен на защиту прав людей с инвалидностью
Трюдо призвали помочь Украине в борьбе с Путиным

Трюдо призвали помочь Украине в борьбе с Путиным

Общественная организация "Канадская группа содействия демократии в Украине" отправила письмо Джастину Трюдо
Диетолог рассказала, как разогнать метаболизм и сжигать максимум калорий

Диетолог рассказала, как разогнать метаболизм и сжигать максимум калорий

Кроме правильного питания и занятий спортом, стоит пить много воды и мыслить более позитивно
В Европарламенте рассказали о планах на Украину

В Европарламенте рассказали о планах на Украину

Макаллистер заявил, что Украина остается главным приоритетом Европарламента
Синоптик обещает «пенсионерскую» погоду в воскресенье

Синоптик обещает «пенсионерскую» погоду в воскресенье

Сухо, без снега и морозов
В Киеве машина рухнула с моста: подробности и фото с места событий

В Киеве машина рухнула с моста: подробности и фото с…

Автомобиль съехал с моста, перевернулся и приземлился на тротуар
Корниенко прокомментировал «роспуск» Верховной Рады

Корниенко прокомментировал «роспуск» Верховной Рады

По словам главы партии "Слуга народа", роспуск парламента - это эмоциональная реакция президента Владимира Зеленского
Украинцы поддержали массовые протесты в Беларуси против интеграции с Россией: фото

Украинцы поддержали массовые протесты в Беларуси против интеграции с Россией:…

Украинцы сожгли портреты Лукашенко и Путина, а также флаг России
Зарплаты мужчин и женщин в Украине сравнили в цифрах

Зарплаты мужчин и женщин в Украине сравнили в цифрах

В Госстате подсчитали, что зарплата женщин в Украине на 25% ниже, чем зарплата мужчин
Цены на самый популярный овощ рекордно упадут

Цены на самый популярный овощ рекордно упадут

От этого пострадает отечественный производитель
Витренко ответил Медведеву по поводу задолженности Газпрома

Витренко ответил Медведеву по поводу задолженности Газпрома

Витренко рассказал, когда Нафтогаз сможет забрать исковые требования против Газпрома
Названа самая популярная страна для отдыха среди украинцев

Названа самая популярная страна для отдыха среди украинцев

За 2019 год показатель украинских туристов в Турции составит более 1,5 млн человек
Ученые обнаружили загадочный эмбрион возрастом 609 млн лет

Ученые обнаружили загадочный эмбрион возрастом 609 млн лет

Были найдены и другие окаменелости организма на разных стадиях его развития
Данилов рассказал о сценариях для Донбасса после «нормандского саммита»

Данилов рассказал о сценариях для Донбасса после «нормандского саммита»

Данилов заявил, что у Украины есть сценарии на случай любого результата Нормандской встречи
Медведев не принял условия Украины по транзиту газа и озвучил свои

Медведев не принял условия Украины по транзиту газа и озвучил…

Премьер-министр РФ рассказал, на каких условиях возможен транзит газа через Украину
В Запорожье отреставрировали меч времен скифов: фото

В Запорожье отреставрировали меч времен скифов: фото

Запорожские специалисты завершили работы по восстановлению древнего скифского оружия
Гончарук сообщил, когда заработает единая служба спасения «112»

Гончарук сообщил, когда заработает единая служба спасения «112»

Глава Кабмина рассказал, когда будет запущена служба помощи "112"
Украинцы могут не платить по завышенным квитанциям на газ: детали

Украинцы могут не платить по завышенным квитанциям на газ: детали

Облгазы не имеют права на перерасчет
Данилов «вооружил» Зеленского важной информацией перед встречей с Путиным

Данилов «вооружил» Зеленского важной информацией перед встречей с Путиным

После заседания президент Владимир Зеленский остался вооружен важной информацией
Археологи показали древний оберег богини Венеры, которому 23 тысячи лет

Археологи показали древний оберег богини Венеры, которому 23 тысячи лет

Статуэтка размером всего в 4 см
Читай также
Последние новости

Кулеба оценил возможности Зеленского в Париже

Пожар в Одессе: правоохранители установили двух подозреваемых

У Зеленского отмечают, что минские соглашение нужно уточнить

Гончарук анонсировал «промышленный безвиз» с ЕС

Зеленский огласил всеукраинский траур 8 декабря

Замкомандира полка Путина нашли повешенным

Бюджетный камерофон Samsung Galaxy A51 показали на фото

Кравчук жестко прошелся по «майданным» призывам Парубия

«Давите на Путина»: украинцы запустили флешмоб к «нормандскому…

Ученые обнаружили рядом с белым карликом «испаряющуюся» планету

Украинцев ждут изменения ПДД: что нужно знать

Трюдо призвали помочь Украине в борьбе с Путиным

Диетолог рассказала, как разогнать метаболизм и сжигать максимум…

В Европарламенте рассказали о планах на Украину

Синоптик обещает «пенсионерскую» погоду в воскресенье