На що сподіваються архітектори проекту “Надія Савченко”

nadezhda-savchenko

Для архітекторів проекту «Надія Савченко», для самої Савченко, її затримання виглядає набагато вигіднішою, ніж запланований теракт.

Недолугий теракт.

Бо навіть на відео опублікованого слідством видно всю неадекватність плану теракту. Підірвати впливових гравців України одночасно практично нереально. Порошенко, Турчинов, Аваков і інші важливі політичні гравці рідко бувають разом.

Та і ті, хто зберуться в Раді, не факт що дістанеш. Особливо гранатами, які вдалося пронести за пазухою…

Рубан і Савченко виглядають дуже по-дилетантськи. Не мають соціальної бази для перевороту. Своїми діями, по суті грубо підставляються під арешт.

Єдина соціальна база для сценарію Кремля.

А тепер до найважливішої справи. Архітекторам процесу дуже потрібно, аби в Україні з’явився політв’язень, який стратегічно працює в інтересах Кремля. Москві потрібна безсуб’єктна Україна. В ідеалі — хаос, завдання-мінімум — створення самостійних автономій, зокрема з Донбасом в наявному стані.

Гравець, який зможе електорально зв’язати окупований Донбас і вільну частину країни разом у форматі вигідному для Росії.

Про що йдеться? З одного боку, російські ЗМІ вкинуть меседж, що Савченко хотіла закінчити війну. Тобто через медіа та інші канали впливу, основна частина електорату окупованого Донбасу буде підготовлена сприймати політичний проект Савченко. І чудово його сприйме.

З іншої сторони України, Кремль теж розраховує запустити політичні процеси за своїм сценарієм. Бутафорні “радикали” або “захисники народу”, як Ляшко і Тимошенко, довго не протримаються. Тим паче, якщо очолять країну. Їх радикалізм стрімко здується, а риторика про захист народу зійде нанівець. Економічний і політичний стан не дасть у владі розвернутися. Що заведе основну частину популістичного електорату в ще більш агресивне становище. Тобто, коли не пройшов популізм один, будуть вимагати потужнішого.

І тут на сцену виходить заарештована, готова до дій, Надія “Жанна Дарк” Савченко. Вона отримає необхідну медійну підтримку, від її імені будуть поширюватись запальні заяви, і цей процес буде лише набирати обертів. Вона своїми відвертими діями та закликами, листами з в’язниці, девальвуватиме Бойко, Рабіновича, Тимошенко, Ляшка…. Всіх, хто буде намагатися грати на популістично налашотваного українця. І в результаті отримає добру соціальну базу в самій Україні.

Нездатність олігархічного консенсусу відповісти на сучасні виклики.

Що можна вдіяти, щоб відвернути цю загрозу? А треба зрозуміти владі, що питання суверенності вже не вирішується олігархічним консенсусом. Це дало виграти час в 2014 році.

Та тепер, основні гравці процесу будуть стрімко втрачати. Що націонал-демократично орієнтований олігархат, що проросійсько орієнтований олігархат, будуть стрімко втрачати соціальну базу. І ця тенденція буде тільки посилюватись.

Зараз важливо усвідомити, рішення в закритому форматі, тобто в олігархічному консенсусі, будуть все більше знецінюватись падінням легітимності в очах суспільства. І що політичний градус лише зростатиме. Будуть приходити націонал-демократи з радикальними гаслами, як зараз “Рух нових сил”. Далі підніматимутья проросійсько наладотовані радикальні популісти. Тобто радикалізація – недалеке наше майбутнє.

Відповіддю може бути відповідальність перед суспільством всіх впливових груп як з влади, з громадськості, так і з бізнесу, а також максимальний контакт та діалог з суспільством. Необхідна зміна формату старих організаційних і комунікаційних форм. Перехід від ізольованого формату олігархічного консенсусу до більш  відкритого.

Звісно, це дуже нелегко. Адже на сьогодні головні владні гравці повільно приймають рішення, дуже консервативні і віддають перевагу старим і перевіреним інструментам та інституціям. Деякі з них розуміють сучасні виклики і намагаються гратися з соціальною базою. Як Аваков з “Національними дружинами”, в яку активно намагається втягнути молодь. Але ці потуги є одинарними і не факт, що під таким кутом можуть хоч трохи нівелювати факт виходу соціальної бази з-під олігархів.

Воювати легше, ніш домовлятися. Та лише останнє врятує нас від самознищення.

Отже, олігархам і всім владним групам варто зрозуміти, що наближається дуже відповідальний момент. Коли люди перестануть бути контрольованими. Коли з’являться нові, якісно інші організаційні і комунікаційні форми в країні. І якщо не дати відповідь — буде криза. Надважливо розуміти, що Росія активно готується підкидати багаття до розгортання кризи, і має чіткий і зрозумілий для себе план.

Готується тоді, коли українські монопольні еліти воюють з громадським активом, зводячи рахунки через Е-декларування. А також силовики виснажують український бізнес незрозумілими перевірками, що більше скидаються на пограбування через перерозподіл ренти.

Підсумую. Питання нашого самозбереження сьогодні лежить у можливості порозуміння і переформатування суспільних відносин. Потрібні діалог та суспільна домовленість і про новий виборчий закон, і про нову систему оподаткування, і про реальну реформу прокуратури та судів, нульову декларацію, реформу органів управління. Справа важка і не швидка. Та треба дати новий імпульс до діалогу. Коли сторони відчуватимуть, що домовляються і знаходять порозуміння. Зараз же відчувається інше. А саме — посилення конфронтації та зростаючий конфлікт, який підриває довіру.

Зараз найголовініше всім силам, всім людям, що виступають за суверенну Україну та її рух до демократичного західного суспільства, зрозуміти небезпеку ситуації і задуматися. Почати домовлятися. В інакшому ми отримаємо хаос. Архітекторам Савченко не потрібіна вона, як Президент. Їм потрібна дестабілізація, їм потрібна зневіра суспільства у можливості вирішувати проблемні питанням домовленостями. Їм потрібна повна делегітимізація влади. І на цей бажаний сценарій Кремля грають всі сьогоднішні еліти. А Савченко виступає тут кумулятивним ефектом, який здатен підірвати усе наше майбутнє формуючи коло себе достатню для вибуху соціальну базу і заклик до “воз’єднання” з окупованими територіями.

Отже, автор розуміє, що домовлятися в поставторітарній, постколоніальній країни, де немає політичних партій, немає розгалужених представників бізнесу і суспільства — надзвичайно важко. Але краще почати домовлятися про нову країну, нові організаційні і комунікаційні форми, навіть з тим що є. Поки не пізно. Бо в інакшому за нас це зробить хаос, який управлятиметься як у нас водиться — з Москви. Як 100 років тому….

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook.

Последние новости
Усик уверенно дебютировал в хевивейте, победив Уизерспуна: видео

Усик уверенно дебютировал в хевивейте, победив Уизерспуна: видео

Украинский чемпион мира в тяжелом весе Александр Усик провел успешный дебютный бой в супертяжелом весе
Пристайко сделал ставку на «Слугу народа» в России

Пристайко сделал ставку на «Слугу народа» в России

Среди жителей Российской Федерации долгое время искусственно поддерживался некий “психоз” по отношению к украинцам
Зеленский выступил против гражданского оборота оружия в Украине

Зеленский выступил против гражданского оборота оружия в Украине

Президент Украины выступил против легализации оружия в Украине
Арахамия высказался о СМИ и “формуле Штайнмайера»

Арахамия высказался о СМИ и “формуле Штайнмайера»

Депутат от партии “Слуга народа” рассказал, что думает о России, о “формуле Штайнмайера” и о его отношении к информационным изданиям.
Пристайко заявил о первых разрешениях на эксгумацию польских захоронений

Пристайко заявил о первых разрешениях на эксгумацию польских захоронений

В МИД заявили о выдаче первых разрешений на эксгумацию захоронений поляков на территории Украины
Учёные сообщили плохие новости для любителей медленной ходьбы

Учёные сообщили плохие новости для любителей медленной ходьбы

Медленная ходьба в возрасте после 40 лет может способствовать более быстрому старению мозга и тела человека
У Зеленского анонсировали «тройной» обмен с Путиным

У Зеленского анонсировали «тройной» обмен с Путиным

Процесс обмена заключенными находится в решающей стадии
Милованов обзавелся Facebook-приемной

Милованов обзавелся Facebook-приемной

Глава Минэкономразвития начал прием граждан в Facebook
В Украине разрешат строить небоскребы выше 100 метров

В Украине разрешат строить небоскребы выше 100 метров

В Украине разрешат строить высотные здания высотой более 100 метров
Зеленский разложил все по полочкам: о России, Трампе и Коломойском

Зеленский разложил все по полочкам: о России, Трампе и Коломойском

Владимир Зеленский пообщался с журналистами, дал ответы на важные вопросы и расставил главные для него приоритеты.
Новая теория перевернула представление о черных дырах

Новая теория перевернула представление о черных дырах

«Двигатели» жизни: стало известно, как черные дыры управляют галактиками, звездами и жизнью в космосе
Медики назвали 5 продуктов, предотвращающих развитие инфаркта

Медики назвали 5 продуктов, предотвращающих развитие инфаркта

Артерии подвержены закупорке холестериновыми бляшками, что мешает хорошей циркуляции крови и приводит к различным проблемам со здоровьем
Гончарук в сентябре заработал больше Зеленского и Богдана

Гончарук в сентябре заработал больше Зеленского и Богдана

Зарплата Гончарука за сентябрь втрое превысила должностной оклад
Найдена «кровавая фреска» возрастом старше Иисуса

Найдена «кровавая фреска» возрастом старше Иисуса

Археологи нашли удивительную фреску с I века
Пристайко рассказал о последствиях скандального разговора Зеленского с Трампом

Пристайко рассказал о последствиях скандального разговора Зеленского с Трампом

В общении с западными партнерами Украины появилась некая напряженность
Levi’s и Google представили «умную» куртку

Levi’s и Google представили «умную» куртку

Levi's и Google представили обновленную версию "умной" куртки
Нацбанк подсчитал наличку на руках украинцев

Нацбанк подсчитал наличку на руках украинцев

В НБУ назвали сумму денежного оборота в стране.
Выяснилось, что Йованович рассказала Конгрессу об Украине

Выяснилось, что Йованович рассказала Конгрессу об Украине

Хотя заседание проходило в закрытом режиме, американские издания The Washington Post и The New York Times получили письменную копию выступления бывшего посла
Японцам удалось «воскресить» мозг мыши

Японцам удалось «воскресить» мозг мыши

Оживленный мозг гризуна поддерживал активность на протяжении 25 дней
Судебный процесс Пашинского принял новый оборот

Судебный процесс Пашинского принял новый оборот

Адвокаты Сергея Пашинского обжаловали его арест, а также подали апелляционную жалобу.
ЦРУ рассекретило документы Третьего рейха о базе Гитлера в Антарктиде

ЦРУ рассекретило документы Третьего рейха о базе Гитлера в Антарктиде

В ЦРУ сообщили о подземной немецкой базе в Антарктиде, которую нашли в 1947 году
Зеленский рассказал, как будет возвращать Крым и военнопленных

Зеленский рассказал, как будет возвращать Крым и военнопленных

Владимир Зеленский прокомментировал дальнейшие шаги возврата Крыма и украинских военнопленных в Украину.
В Украине изменят процедуру получения водительских прав

В Украине изменят процедуру получения водительских прав

В Раду внесен законопроект о внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении"
Генштаб привел ВСУ в полную боеготовность

Генштаб привел ВСУ в полную боеготовность

В Генштабе заявили об усилении боеготовности на выходные и праздничные дни
Пристайко призовет ЕС «дожать» Путина по Донбассу

Пристайко призовет ЕС «дожать» Путина по Донбассу

Министр обратится к ЕС с призывом поддержать план Киева по Донбассу
Милованов рассказал об убытках Украины от аренды земли

Милованов рассказал об убытках Украины от аренды земли

Тимофей Милованов объяснил, почему Украина получает невероятных размеров убытки от сдачи государственной земли в аренду.
Молодым украинцам упростят трудоустройство и отменят налог

Молодым украинцам упростят трудоустройство и отменят налог

В Верховную Раду подали законопроект о приеме на работу украинцев молодого возраста
Отпуск мэра Одессы Труханова подозрительно совпал с приездом Зеленского

Отпуск мэра Одессы Труханова подозрительно совпал с приездом Зеленского

Мэр Одессы Геннадий Труханов объявил о своем отпуске накануне визита украинского президента Владимира Зеленского
Ученые показали самые необъяснимые объекты во Вселенной

Ученые показали самые необъяснимые объекты во Вселенной

Ученые составили список самых загадочных мест во Вселенной, которые будоражат лучшие умы мира.
Часть продуктов в Украине резко подорожала

Часть продуктов в Украине резко подорожала

Некоторые овощи значительно подорожали под конец сезона
Читай также
Последние новости

Усик уверенно дебютировал в хевивейте, победив Уизерспуна: видео

Пристайко сделал ставку на «Слугу народа» в России

Зеленский выступил против гражданского оборота оружия в Украине

Арахамия высказался о СМИ и “формуле Штайнмайера»

Пристайко заявил о первых разрешениях на эксгумацию польских…

Учёные сообщили плохие новости для любителей медленной ходьбы

У Зеленского анонсировали «тройной» обмен с Путиным

Милованов обзавелся Facebook-приемной

В Украине разрешат строить небоскребы выше 100 метров

Зеленский разложил все по полочкам: о России, Трампе…

Новая теория перевернула представление о черных дырах

Медики назвали 5 продуктов, предотвращающих развитие инфаркта

Гончарук в сентябре заработал больше Зеленского и Богдана

Найдена «кровавая фреска» возрастом старше Иисуса

Пристайко рассказал о последствиях скандального разговора Зеленского с…