Особого расцвета коррупция на медицине достигла во время существования Тендерной палаты, когда на медицинских поставках отмывались миллионы долларов. Апогеем всего этого беспредела явилась ситуация со «свиным» гриппом, где в полной мере проявилось все свинство нашей власти, а фармацевтические фирмы, по оценкам экспертов, заработали на искусственно вызванном ажиотаже около 7 млрд. долларов. Естественно все данные о противоправных действиях в медицинской сфере остаются скрытыми, либо имеются в распоряжении правоохранительных органов, но и того, что можно найти в свободной прессе достаточно, чтобы понять масштабы злоупотреблений в системе здравоохранения. Я приведу только отдельные выступления политиков и людей имеющих отношение к медицине, для того чтобы стало понятно, какой уровень коррупции царит в медицине и околомедицинских отраслях.

 

Українська газета, грудень 2008 року, з інтерв’ю екс-міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука: «Вітчизняна медицина схожа на потвору»:

 

— Миколо Єфремовичу, українську медицину називають однією з найкорумпованіших галузей — у тіні системи охорони здоров’я щонайменше 20 мільярдів гривень. Звідки такі гроші?

— За оцінками економічних експертів, у нашій медицині «крутиться» ще один тіньовий бюджет. Це приблизно та сума, яку ви назвали.

 

Нещодавно Тендерна палата України перевірила понад тисячу процедур щодо закупівлі ліків та медичної техніки на суму понад один мільярд гривень. І в кожній знайшла порушення. Зокрема, ліки сумнівної якості закуповувалися за необґрунтовано високими цінами та за допомогою посередників. Таким чином, на рахунки комерційних структур перекачано понад 11 мільйонів гривень… Оце корупція у чистому вигляді.

Якщо у 2005 році головний лікар міг виконати ремонтні роботи на 500 тисяч гривень, то сьогодні без тендеру не може витратити і 50 тисяч. Раніше можна було закупити ліків, обладнання, послуг до 100 тисяч гривень, сьогодні — до 20 тисяч. Нині все потонуло у корупції. Доходить до абсурду: дільнична лікарня без тендеру не може навіть бензину закупити.

Сейчас по вновь принятому ВРУ закону «Про державну закупівлю» Тендерная палата фактически реанимируется, и что характерно, дружно, проголосовали за этот закон две враждующие фракции — ПР и БЮТ. Когда надо «пилить» бюджет, они находят общий язык. (авт.)

 

— Мені складно зрозуміти, чому якісні препарати для лікування туберкульозу, які сертифіковані ВООЗ та Євросоюзом та коштували 87 гривень на 4-6 місяців лікування, вже не закуповують. Натомість у країну завозять невідомі ліки без сертифікації ВООЗ. А при лікуванні таких складних хвороб, як туберкульоз та СНІД прекваліфікація дуже важлива. Так проходить закупівля ліків і за іншими програмами.

Вважають, що в Україні 12 відсотків фальсифікованих ліків. Однак я гадаю, що значно більше. Наведу приклад. На нашому ринку понад 120 різних назв препаратів з одною складовою – диклофенаком. Виробляють їх невідомі фірми. Подібна історія із відомим, досить ефективним, але дорогим препаратом церебролізин, виробництва Австрії. Під нього випускають свої ліки багато фірм і українських, і російських, і індійських. Дають схожі назви, наприклад цереброкурін, щоб краще розкуповувалися. Але усі ці плагіати не виявили своєї ефективності, бо вироблялися не за технологією. Оригінальний препарат виготовлено із мозку свиней, вирощених у спеціальних умовах. Отож, дуже часто неефективність лікування спричинена несертифікованими препаратами.

Популярные статьи сейчас

В Харьковской области взорвался трубопровод, - СМИ

В Киеве вернут оплату за парковку: названа дата и условия

Шольц отказался разговаривать с Путиным до вывода российских войск из Украины

В Украине уже летом повысят тариф на электроэнергию: сколько придется платить

Показать еще

— Сьогодні українська система охорони здоров’я схожа на потвору. Щоб її вилікувати, треба прийняти чіткі закони та їх дотримуватися. Перший крок у подоланні кризи – децентралізувати гроші.

 

Грянувшая внезапно, как зима в декабре, эпидемия гриппа А/H1N1, о которой еще весной предупреждала весь мир ВОЗ, выявила все недостатки нашей системы здравоохранения, а премьер министр воспользовалась ситуацией и устроили истерику и показательные выступления Кабмина по телевизору, сея панику и истерику в обществе и способствуя обогащению фармацевтических компаний. Сколько денег из этих миллиардов осело в карманах Юлии Владимировны и представителей ее фракции, можно только догадываться. Далее озвученные в СМИ факты.

 

Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів

13.11.2009___ Олександр Акименко, Єгор Соболєв, для УП

Починалося все добре. У квітні, одразу після того як ВООЗ оголосила попередження про загрозу пандемії, уряд виділив 50 мільйонів гривень на підготовку до нападу вірусу.

 

У переліку першочергових витрат, що був затверджений зібраною Міністерством охорони здоров’я робочою групою, був єдиний лікарський засіб – Таміфлю. Причому члени робочої групи – переважно заслужені лікарі — послалися на ту саму рекомендацію ВООЗ: проти свинячого грипу діє озельтамівір. Тобто в міністерстві добре розуміли значення цих ліків у випадку епідемії.

Що сталося потім? МОЗ не відповів на наш запит з проханням надати копію рішень, якими визначили в кого що купити. Але джерело у штабі з протидії епідемії неофіційно надав ці дані. На Таміфлю було витрачено 11 076 128 гривень.

Було закуплено 44 128 упаковок. Ціна однієї склала 251 гривню. Постачальником виступила зареєстроване у Києві ЗАТ «Ганза».

Це відома у фармацевтичних колах компанія, яка займається постачанням ліків. Запитання в іншому. Чому уряд не звернувся напряму до виробника Таміфлю? Ним є світовий фармацевтичний гігант Roche, чия штаб квартира розташована у Швейцарії.

Roche транспортує запаси [Таміфлю] урядам країн, яких стосується ця програма у випадку оголошення пандемічного грипу або у випадку надзвичайної ситуації чи крайньої необхідності на запит урядів. Країна може скористатися можливістю такої покупки у будь-який час.

«Повна ціна за упаковку з 10 капсул Таміфлю, без податків та місцевих зборів складає:

— від 5 до 6 євро за упаковку 75 мг;

— від 3 до 3,65 євро за упаковку 45 мг;

— від 2 до 2,55 євро за упаковку 30 мг».

На останній сторінці медіа-релізу перераховані країни, які можуть скористатися цією пропозицією. Серед них є і Україна.

Тобто 1 липня виробник Таміфлю запропонував уряду купити препарат по ціні майже вчетверо дешевшій, ніж пізніше купили у посередника. За даними джерела, угода із ЗАТ «Ганза» датована 17 вересня. У чиновників МОЗ було півтора місяця, щоб порахувати, що краще: 6 євро у виробника чи 251 гривня у посередника?

Ви могли бачити це на екранах телевізорів – Юлія Тимошенко, Віра Ульянченко і Петро Порошенко особисто зустрічали літак зі Швейцарії, запросивши телекамери. Тільки було це вже 2 листопада, коли перші жертви свинячого грипу були мертві.

До речі, керівники МОЗ намагалися переконати нас, що це особиста заслуга високопосадовців. І що до цього дешевше ніж 251 гривня купити було неможливо.

«Це – пандемічна ціна, яку для України створив міністр закордонних справ Петро Олексійович Порошенко, який подзвонив керівнику і домовився, щоби йому продали за 5,5 євро», — заявив заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець.

Це теж виявилося не повною правдою: Порошенко організував процес і дійсно закупив ліки, але така ціна є загальнодоступною для країн з пандемією, що визначені фармацевтичною компанією. І дивно, чому про таку ціну в уряді ніхто не здогадувався.

Народний депутат БЮТ Б.Губський є єдиним дистриб’ютором ліків «Таміфлю» в Україну. Г.ГЕРМАН:«Я вважаю, що на людському горі та біді депутати з правлячої коаліції дуже добре заробили. І я думаю, що тепер істерика буде потихенько спадати»

По оценкам экспертов, украинские чиновники зарабатывают на «откатах» от 30 до 50% выделенных из бюджета сумм.

Все эти деньги должны были пойти на закупку лекарств и медицинского оборудования. Здесь как раз и начинается самое интересное. Двумя единственными препаратами, которые эффективны против калифорнийского гриппа, так как блокируют размножение вируса в организме, в мире признаны Тамифлю и Реланза (в то же время, многие эксперты считают их эффективность сильно преувеличенной). О втором в Украине говорить как-то не принято, а вот Тамифлю власти признали панацеей и начали активно его закупать сотнями тысяч доз. Сама фирма-производитель на днях сообщила, что только украинские закупки обеспечили ей половину годового бюджета.

26 листопада 2009 року: Как заработать на здоровье украинцев миллиард? УРА-Информ:

 

…Экс-министр здравоохранения Украины Николай Полищук за 40 с лишним лет медицинской карьеры впервые видит такое внимание власти и общества к повторяющейся из года в год эпидемии гриппа и ОРВИ. К тому же, как бы ни цинично это звучало, смертность в этом году даже ниже, чем в прошлом: 3221 человек против 3989 за первые 9 месяцев. «Это много, но меньше на 700 людей, по сравнению с 2008 годом. Но в прошлом году людей никто не держал в страхе», – отмечает профессор Полищук.

По его мнению, в стране действительно есть эпидемия, но обычного гриппа и, а никак не печально известного A/H1N1. Число подтвержденных случаев калифорнийского вируса не дотягивает у нас пока и до двух сотен, а эпидемический порог составляет 100 человек на 10 тыс. жителей.

 

10 грудня 2009 року, Віктор Корж, Партія регіонів:

Всі ми пережили першу хвилю епідемії грипу, під час якої уряд приховував наявність вітчизняних ефективних ліків, витрачаючи десятки мільйонів на значно дорожчий іноземний засіб «Таміфлю».

Аналогічні процеси відбуваються в сфері закупівель обладнання для закладів охорони здоров‘я. Всупереч численним заявам про захист вітчизняного виробника фельдшерсько-акушерські пункти забезпечуються іноземним обладнанням, ціни на яке є значно завищеними.

«Без проведення тендерів, обов`язкових для закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, без жодного обґрунтування необхідності такої закупівлі, без техніко-економічних розрахунків діючий уряд дозволив держпідприємству «Укрмедпостач» Міністерства охорони здоров`я витратити безпрецедентні в історії вітчизняної охорони здоров`я суми – 500 млн євро і 400 млн доларів – на закупівлю медичного устаткування, транспорту і лікарських засобів», – пояснив Корж.

 

Вівторок, 15 грудня 2009, Тимошенко таки отримала 600 мільйонів

Верховна Рада виділила 608,2 мільйонів гривень на боротьбу з грипом.

У вівторок Рада ухвалила в цілому зміни до закону про бюджет. За проголосувало 246 депутатів. Не голосувала Партія регіонів. Голоси дали БЮТ  -152, НУНС — 45, КПУ -27, Блок Литвина -19, позафракційні -3.

Як відомо, в першому читанні проектом Миколи Азарова планувалося виділити лише 200 мільйонів на боротьбу з грипом. Проте депутат Ляшко за узгодженням з урядом запропонував збільшити цю суму до 608,2 мільйонів, з яких 330,2 виділити МОЗ, а 277,9 — як субвенцію місцевим бюджетам. Гроші депутати планують взяти з понадпланових надходжень Нацбанку. Контроль за використання коштів покладено на профільний парламентський комітет. Як повідомив голова бюджетного комітету Микола Деркач, засідання комітету не відбулося через відсутність кворуму.

 

В целом, по состоянию на 28 декабря по Украине с 29 октября зарегистрированы 3 млн. 538 тыс. 903 пациента с гриппом, ОРЗ либо осложнениями после этих недугов. Были госпитализированы 199 тыс. 530 человек. Умерли от указанных заболеваний 633 человека. Ответит ли кто-то из представителей власти за эти смерти, вопрос риторический.

Серпень 2009 року, Безлад у медицині може призвести до чисельних людських жертв, ua-reporter.com

Кілька років тому, якщо хтось пам’ятає, світ боровся проти атипічної пневмонії. Українські чиновники від МОЗу прокинулися тоді, коли всі інші країни оголосили про завершення цієї самої боротьби. Головний санітарний лікар країни прийняв запізніле рішення про необхідність підготовки(!) до епідемії. Терміново було закуплено 228 тонн дезактину і практично без тендера перераховано за нього майже 3,5 мільйона доларів.

Препарат одразу розіслали по обланим СЕС, де було виявлено, що у частини партії закінчився термін придатності, а частина виявилася некондиційною. Добре, що епідемія на той час дійсно минула, бо про ефективність боротьби з нею годі було б і говорити.

Ще один цікавий факт. У Закарпатській області від СНІДу минулоріч померла одна людина, а від туберкульозу — 201. Разом із тим з обласного бюджету на фінансування боротьби за СНІДом виділяється 400 тисяч гривень, а на лікування туберкульозу — всього 1,5 мільйона гривень. Окрім того, на програми «антиСНІД» скеровуються численні гранти та державні програми, мобілізуються найсучасніші технології.

 

11 вересня 2009 року, Володимир Семиноженко:

«З 2005 року навіть не заплановані кошти на реалізацію вже готових державних програм по СНІДУ або туберкульозу. Здоров’я нації – це не лише і не стільки медицина. Перш за все, це якість продуктів харчування, потім якість питної води, спосіб життя і лише на четвертому місці медицина», — говорить Семиноженко.

«У нас немає ні стратегії розвитку охорони здоров’я, ні державної програми по зміцненню здоров’я нації. Адже проблема охорони здоров’я – питання державної політики, націленої не на кишеню політичних лідерів, а на здоров’я нації, успіх нації, успіх держави», — підсумував лідер «Нової України». Джерело: Прес-служба «Громадянського руху «Нова Україна»

 

Думаю, всего перечисленного достаточно, чтобы понять какой уровень коррупции царит в медицинской отрясли, и как в ней отмываются миллиарды бюджетных денег. Я уже не говорю о той спекулятивной эпидемии, которая развернулась после начала эпидемии гриппа, когда премьер с экрана телевизоров, рассказывала о том, как правильно шить марлевые маски, а их цена достигла 20 грн., чеснок, лук, лимоны стали самым ходовым товаром, и на этом тоже кто-то нагрел руки.

Хочу привести еще несколько собственных наблюдений. Во времена Тендерной палаты медицинские учреждения получали инструментарий и медикаменты у строго оговоренных поставщиков, при этом цены на обыкновенные хирургические ножницы, зажимы, скальпели, достигали космических масштабов – представьте себе ручку для скальпеля, ценой в 940 грн. Та же самая ситуация наблюдалась с медикаментами, набор фельдшера ФАП стоил около 2 тыс. грн., а красная цена всему, что в нем находилась несколько сотен.

Интересна также ситуация с закупкой дыхательной аппаратуры, за выделенные на борьбу с эпидемией 608 млн. грн.  Правительство, через фирму посредника закупило в Израиле аппараты искусственной вентиляции легких, по цене около 110 тыс. за единицу. Аппараты хорошие, особенно для длительной вентиляции больного, один недостаток, при включении происходит самотестирование, которое занимает около 2-3 мин, поэтому для экстренной помощи они малопригодны. Но суть не в этом, у нас в Украине выпускаются прекрасные аппараты для ИВЛ «Бриз», по цене около 84 тыс. грн., так не лучше ли было направить эти деньги на закупку отечественной продукции, а не стимулировать израильскую и американскую экономики, так как разработчиком данных аппаратов является американская компания «General Electric». Чем вызвано такое предпочтение, можно только догадываться.

Вся беда украинского народа состоит в том, что при власти уже на протяжении многих лет находятся представители олигархических кланов и их обслуга, которые целенаправленно проводят геноцид собственного народа. В 1991 году нас было 52 млн. По состоянию на 1 января 2010 года в Украине будут проживать 45 миллионов 972,8 тысяч человек. Такой прогноз опубликовал 25 декабря Государственный комитет статистики.

За октябрь 2009 года численность населения Украины сократилась на 11,4 тыс. человек и по состоянию на 1 ноября составляла 45 999 934 чел.

Таким образом, за 19 лет население Украины сократилось на 6 млн. К 2050 году, по прогнозам ВОЗ, нас останется только 35 млн. Если мы не остановим эту власть, то она прекратит существование украинцев, а оставшиеся превратятся в рабов на буряковых и рапсовых плантациях.

Помните, что болеть очень дорогое удовольствие, здоровый образ жизни — залог здоровья. И еще — все болезни «от нервов», так  что постарайтесь смотреть на мир вокруг без надрыва. И не забывайте двух поговорок.

«Бог не фраер — все видит»

«В гробу карманов нет».

Никакие деньги не заменят вам здоровья.

Виталий Скороходов, «Хвиля»