Українці обирають сучасне добре обладнане житло

humelniki

Приблизно з весни 2016 року житлова нерухомість Хмельницького, Чернігова, Черкас, Херсона та багатьох інших населених пунктів України перестала втрачати в ціні, а в деяких містах навіть почалося невелике зростання. Причини цього різні, але одна з найбільш важливих полягає в тому, що економіка нарешті почала впевнений підйом паралельно з проведеними в державі реформами. Поступово, хоч і повільно зменшується і корупційна складова у вартості квартир в новобудовах.

Однак зміни відбуваються і в структурі пропонованої до продажу житлової нерухомості в новобудовах. Значне підвищення вартості комунальних послуг, викликаний швидким ростом тарифів, підігріває інтерес покупців до невеликих і сучасним добре обладнаним квартирах. У чому ж відмінність нового житла від старого?

Якщо припустити, що старі квартири знаходяться в справному стані, то однією з їх найважливіших відмінностей є застарілі будівельні норми, за якими вони споруджувалися. Найяскравіший приклад — так звані «хрущовки», особливо побудовані з панелей. Їх тонкі залізобетонні стіни без ознак утеплення настільки добре проводили тепло, що в холодну пору року зовнішні стіни охолоджувалися до такої міри, що на них починала утворюватися ожеледь. І при цьому в одній кімнаті могло бути жарко, а в іншій холодно. Можна тільки уявити, скільки коштує опалення такої квартири. Звичайно, зараз багато хто з власників квартир у таких будинках намагаються їх модернізувати, найчастіше покриваючи фасади шаром утеплювача, але далеко не у всіх виходить зорганізуватися для вирішення цього завдання.

Ще один тип квартири, що зовсім недавно вважалася одним з кращих варіантів комфортабельного житла — це «сталінка». Її відрізняють товсті цегляні стіни, великі вікна, просторі кімнати, санвузол і кухня, і, звичайно, високі стелі. Якщо в будинку проводився капітальний ремонт, то дерев’яні перекриття замінялися на бетонні, забиралася дранка і стіни заново оштукатурювались. Іноді врізалися нові балкони. У результаті виходила досить зручна і тепла квартира, але все одно не порівнянна за рівнем комфорту з сучасними апартаментами. І вже точно, її утримання коштує значно дорожче, ніж така ж новобудова.

І останнє, про що варто сказати — старі будинки, як правило, були спроектовані під центральне опалення і не передбачали можливість встановлення індивідуальних приладів обліку тепла в кожній квартирі.


Загрузка...


Комментирование закрыто.