Українська вишивка в сучасній моді

Давні традиції української народної вишивки співзвучні з потребами сучасної моди. Етностиль кілка сезонів присутній на показах провідних модельєрів. Використання народних мотивів у поєднанні з новими тенденціями в цій галузі, створює неповторні модні сюжети.

 

Кількість сучасних майстрів, які використовують в своїх моделях одягу народні традиції, невелика. Але з кожним роком їх частка у модному бізнесі збільшується. Використовують вишивки на традиційних тканинах, на джинсі та шкірі.

Мода на вишивані речі пропагується завдяки фестивалям сорочок, які проходять в різних містах України. Використанням самобутніх речей зірками шоу-бізнесу. Та збільшенням кількості інтернет-ресурсів, які не тільки продають українські вишиванки, а й знайомлять покупців з історією та символікою.

 

Сорочки.

Розмаїття моделей, кольорів та оздоблення задовольнять навіть самих вимогливих модниць. Стилізація під старовину, сучасні техніки чудово пасують і до брюк, і до спідниць. Створюють святковий, урочистий настрій.

 

Сарафани та сукні.  

Оздоблені різнокольоровою вишивкою по рукавах, коміру, низу вражають своєю різноманітністю та жіночністю. Поєднання різних видів мережок та білої вишивки надають фактурність та легкість, які дуже вдало виглядають на випускних та весільних сукнях. Використання народних мотивів в літніх сарафанах створює ніжний та тендітний образ.

 

Сумки.

Виконані з сірого льону, розшиті геометричними візерунками, вдало поєднуються з народним стилем в одязі. Невеличкі розміри та зручність при пранні підходять як для жінок, так і для маленьких дівчаток.

 

Пояси.

Виконані зі шкіри або тканини з густою вишивкою пасують до сорочок та суконь. Роблять яскравий акцент на талії, що є важливим моментом в цьому модному сезоні.

 

Джинсовий одяг.

Дуже модним є прикрашання вишивками та бісером джинсового одягу. Поєднання різних технік вишивання та вирізування, створення цілих сюжетів (найчастіше на задній частині курток) роблять звичайний одяг неповторним.

 

Шкіряні вироби.

Вишивка на  поясах та взутті, етнічні мотиви у верхньому одязі використовуються на модних показах осінь-зима 2-13-2014. Провідні модельєри країни надають важливого значення таким елементам.. Звичайні речі з таким оздобленням, набувають неповторного, креативного вигляду.

 

Джерело — ЕтноДім http://etnodim.com.ua (Інтернет-магазин вишитих сорочок)


Загрузка...


Комментирование закрыто.