Підприємці не зобов’язані більше подавати довідку державним органам про включення до ЄДРПОУ

Підприємці не зобов’язані більше подавати довідку державним органам про включення до ЄДРПОУ

Набула чинності постанова КМУ від 17.10.2012 № 949, якою скасовано необхідність подання підприємцям до держаних органів зазначеної довідки

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади протягом місяця повинні привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Тобто, через місяць, а саме з 20 листопада державні органи повинні перестати вимагати від суб’єктів господарювання зазначені довідки з ЄДРПОУ та використовувати самостійно відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Наприклад, Мінфін повинен привести у відповідність до зазначеної постанови Порядок обліку платників податків і зборів, Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та багато інших нормативних актів. Таким чином, довідку про включення до ЄДРПОУ не потрібно буде подавати, зокрема, до податкової інспекції.

Держпідприємництво закликає громадськість через місяць повністю відмовитися від подання довідки з ЄДРПОУ, оскільки надання інформації з ЄДРПОУ здійснюється на підставі письмового запиту, відповідь який органи державної влади можуть одержати безоплатно. Крім того вони можуть використовувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

У випадках вимагання зазначених довідок після 20 листопада просимо інформувати Держпідприємництво.

Наступним кроком очікується підписання Президентом України закону, внесеного Урядом та прийнятого Верховною Радою 2 жовтня 2012 р., яким взагалі скасовується необхідність обов’язкового надання витягів та виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.