Микола Оніщук: в Конституції варто визначити повноваження місцевого самоврядування

Член Конституційної Асамблеї, президент Інституту правової політики Микола Оніщук свою діяльність на сьогодні зосередив на вдосконаленні організації державної влади, зокрема системи стримувань і противаг. Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню «Комсомольская правда в Украине».

Зокрема, Микола Оніщук наголосив на важливості встановлення балансу з метою не допустити домінування одного органу або особистості в системі організації державної влади. «Адже нині в Україні проявляються тенденції до авторитаризму. І про це говорять не лише українські політики, а й світова спільнота», — пояснив він.

Другим аспектом, на думку екс-міністра юстиції, є децентралізація державної влади, врівноваження об’єму влади у центрі та на місцях: «Варто окреслити в Конституції повноваження місцевого самоврядування, щоб місцеві ради мали силу не лише в межах населених пунктів. Зокрема, їх юрисдикція має поширюватися і на землі сільськогосподарського призначення, що знаходяться між населеними пунктами».

«Доцільним є також перехід до двопалатної форми організації роботи парламенту. В розвинутих європейських країнах саме парламенти мають всю повноту влади, в тому числі і право формування уряду», — відмітив Микола Оніщук.

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.