У ДАІ нагадали, що рух колон у складі більше як 5 механічних транспортних засобів без узгодження з Державтоінспекцією заборонений. Відтак, забезпечення державтоінспекцією вільного проїзду транспорту та усунення перешкод в русі є її прямим зобов’язанням.

Про це повідомили у прес-службі в УДАІ ГУМВС України в місті Києві.

“Звертаємо увагу водіїв, на те, що за порушення вимог п. 32. 1. ПДР передбачена відповідальність згідно статті 125 КУпАП, йдеться про те, що забороняється рух колон у складі більше як 5 механічних транспортних засобів без узгодження з Державтоінспекцією. Також, відповідно до статті 122-2 КУпАП, невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до одинадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців. Також слід дотримуватись пунктів 30.2 (навмисно прихований чи забруднений номерний знак), 15.10 (створення перешкоди в русі), 2.4 (невиконання вимоги працівника міліції про зупинку) Правил дорожнього руху, за які передбачена адміністративна відповідальність”, – йджеться в повідомленні.

Окрім того, в ДАІ нагадали, що блокування транспортних комунікацій, доріг, шляхів сполучення, відповідно до ст. 279 КК України, тягне за собою кримінальну відповідальність та карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

“Крім того, відповідно до п. 2.8 Наказу МВС України № 77 від 26.02.2009 справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, крім випадків фіксації правопорушення за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису (стаття 258 КУпАП). Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (стаття 268 КУпАП). Якщо при складанні протоколу порушника не було повідомлено про місце і час розгляду справи, йому за місцем проживання (роботи) надсилається рекомендованим листом повідомлення про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС. Тому Державтоінспекція нагадує про відповідальність за вищевказані порушення і звертається до водіїв не ускладнювати рух собі та своїм колегам”, – резюмували в ДАІ.

 

Джерело: УНН