Хорошковський: Мито — збільшемо, а норми СОТ — порушувати не будем

Перший віце-прем’єр України Валерій Хорошковський заявив, що українська сторона не порушуватиме зобов’язання щодо підвищення імпортних мит, взятих на себе при вступі до Світової організації торгівлі.

«Щодо підвищення мит, то ми працюємо в рамках законодавства СОТ і не збираємося в якому разі якимось чином порушувати правила, встановлені цією організацією», — сказав пан Хорошковський після зустрічі з європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гюхтом у Брюсселі.

Валерій Хорошковський підтвердив, що європейська сторона стурбована цим питанням, повідомляє Клацнути «Інтерфакс-Україна». Нагадаємо, що Україна йде на конфлікт із СОТ та ризикує опинитись в економічній блокаді.

«Більше того, було поставлене запитання, як ми плануємо діяти надалі, тому що в період кризи будь-який захід протекціоністського характеру викликає ще більшу тривогу», — сказав Валерій Хорошковський.

За словами віце-прем’єра, з європейської сторони було озвучено прохання «вкрай акуратно просуватися у цьому питанні».

«Ми діємо виключно в рамках законодавства, міжнародного законодавства та плануємо, що будь-який подальший рух відбуватиметься тільки в результаті переговорного процесу з нашими партнерами», — підкреслив він.

Напередодні агенція Reuters повідомила, що 14 вересня членам Світової організації торгівлі були розіслані українські урядові Клацнути пропозиції щодо підвищення мит із грифом «таємно».

Ані в уряді, ані у штаб-квартирі СОТ у Женеві цієї інформації не коментують, сповіщає ВВС

В свою чергу міністр економіки України Петро Порошенко запевнює, що мита підвищуватись не будуть, а їх лише переглянуть.

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.