Азаров зустрівся з Путіним та Медведєвим

"Хвиля"

Під час роботи з’їзду відбулася зустріч Миколи Азарова з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним та Головою Уряду РФ Дмитром Медведєвим, якого щойно на з’їзді обрано також головою партії «Єдиная Россия».

Микола Азаров обговорив з російським керівництвом актуальні питання двостороннього співробітництва та шляхи розвитку відносин.

На початку зустрічі Президент Володимир Путін звернув увагу на те, як значно виріс товарообіг між Росією та Україною, як ефективно може співпрацювати бізнес двох держав і висловив тверде переконання, що таку позитивну динаміку потрібно поширювати на всі сфери співробітництва.

Володимир Путін та Дмитро Медведєв висловили твердий намір прибрати питання, які затьмарюють наші відносини, ускладнюють їх, в тому числі в достатньо стислі терміни вирішити проблему газового контракту. При цьому Микола Азаров підкреслив, що Україна домагається не якихось знижок, а перегляду цього контракту на нормальних ринкових умовах, які діють для інших партнерів Росії.

При цьому співрозмовники зійшлися на тому, що економічна, зокрема, енергетична співпраця аж ніяк не вичерпується газовим питанням. Так, було обговорено питання добудови 3-4 енергоблоку Хмельницької атомної електростанції. Керівники Російської Федерації поінформували, що питання кредитування цього об’єкту російською стороною вирішено позитивно, залишається узгодити технічні питання.

Також Володимир Путін висловив зацікавленість Росії взяти участь у проекті серійного виробництва літака АН-70, а Микола Азаров запросив до співробітництва у виробництві всіх машин сімейства АНів.

Сторони вирішили винести ці та інші конкретні проекти співробітництва на засідання міжурядової комісії і довести їх на цьому засіданні до стадії практичної реалізації. Засідання міжурядової комісії має відбутися напередодні зустрічі глав держав України і Росії, з тим, щоб на цій зустрічі укласти відповідні угоди.

Зустріч була дружньою і невимушеною. Володимир Путін закликав Дмитра Медведєва їсти український сир, а Микола Азаров пообіцяв на наступну зустріч привести кращі зразки українських сирів та почастувати колег і зазначив, що сам їсть тільки український сир і вважає його найкращим.

Також під час з’їзду відбудуться двосторонні переговори глав урядів України і Росії.


Загрузка...


Комментирование закрыто.