78,6% громадян вважають, що ідеологія потрібна для політичної діяльності

Протягом березня – квітня 2009 року Інститут ДемАльянсу ім. Р. Шумана, за підтримки міжнародного центру християнських демократів Швеції KIC та шведського міжнародного агентства розвитку SIDA, проводив дослідження суспільних орієнтацій українців щодо політичних ідеологій. В рамках дослідження було проведено опитування 1430 респондентів, похибка вибірки складає 2,8%. Мета опитування передбачала вивчення ставлення українців до політичних ідеологій та їх ідеологічної приналежності.

 

Аналіз отриманих даних допоміг зробити наступні висновки:
78,6% громадян вважають, що ідеологія потрібна для політичної діяльності. Це означає, що суспільство може позитивно відреагувати на появу політичних ідеологічних партій.
56,7% громадян вважають, що ідеологія впливає на політиків і допомагає розрізнити їх позиції. По-суті, більшість громадян підтримують конструктивну роль ідеології в українському суспільстві.
Дослідження виявило низький рівень компетентності українських громадян щодо принципових ідеологічних позицій в політиці. Фактично, тільки представники комуністів і лібералів консолідовано займали відповідні їхнім ідеологіям позиції.
53,3% українських громадян підтримують ідеї лівих ідеологій. Більш популярними в суспільстві є політичні рішення лівого спрямування.
Більшість провідних українських партій суспільство вважає без ідеологічними. Тільки комуністи та НСНУ були визнані як послідовники комуністичної та націоналістичної ідеологій. 
Найголовнішою рисою партії українські громадяни вважають лідера. 
Коментуючи отримані результати дослідження директор Інституту ДемАльянсу Віктор Андрусів зазначив наступне: « В процесі дослідження політичних ідеологій нам було важливо не тільки з’ясувати ставлення українців до ідеології, а перевірити чи дійсно існує зв’язок між підтримкою певної ідеології та підтримкою політичних рішень. Хоча більшість респондентів віддали перевагу свободі над рівністю, що означає їх більш праву спрямованість, на прикладі практичних рішень ми отримали інші дані. Фактично, 53,3 % опитаних підтримали ліві законодавчі ініціативи. Це свідчить про проблему компетентності українських громадян щодо політичних ідеологій, яка є наслідком низької кількості ідеологічних партій.

Ми також отримали важливі позитивні сигнали. Незважаючи на комуністичне минуле, яке мало б сприяти негативному ставленню до політичних ідеологій, 78,6% громадян вважають, що ідеологія потрібна для політичної діяльності. Таким чином, суспільство позитивно відноситься до виникнення та активної діяльності ідеологічних політичних партій».

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.