КС: виплати безробітним повинні сплачуватися з 8го дня

Об этом во вторник, 11 мая, сообщает Zaxid.net.

Представители «Фронта перемен» заявили журналистам, что эти подписи были собраны за неделю. Кроме того, члены местной организации партии распространили в регионе 15 тысяч листовок, призывающих к сопротивлению планам властей поступиться суверенитетом Украины в пользу России.

С 11 мая «Фронт перемен» будет собирать подписи за отставку Рады на всей территории Львовской области. «Мы должны собрать первые сто тысяч подписей в Львовской области, как того требует Конституция Украины, и распространить этот пример гражданского неравнодушия по меньшей мере на две трети областей Украины», — цитирует Zaxid.net обращение, принятое советом областной партийной ячейки.

В понедельник, 10 мая, противники президента Украины Виктора Януковича создали Комитет защиты Украины. В альянс оппозиции вошли Батькивщина» Юлии Тимошенко, Народный Рух Украины, «Народная самооборона» Юрия Луценко, всеукраинское объединение «Свобода» Олега Тягнибока и Украинская партия. Комитет намерен добиться проведения досрочных выборов в Верховную Раду.

Противники нынешнего президента намерены добиться роспуска парламента в связи с ратификацией депутатами Харьковских соглашений, предусматривающих, в том числе, продление срока базирования Черноморского флота РФ в Севастополе до 2042 года.

11-05-2010  11-00

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.

Водночас КС визнав неконституційними положення пункту 9 статті 1 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» в зазначеній редакції, яким з Кодексу законів про працю виключено перелік підстав втрати роботи з незалежних від застрахованих осіб обставин.

Як відзначила суддя-доповідач у справі Марія Маркуш, суд, приймаючи таке рішення, виходив з того, що Конституція України не допускає звуження обсягу прав громадян. Зокрема, КС дійшов висновку, що згідно з оскарженим законом громадяни, які мали право на виплату соціальної допомоги з восьмого дня після реєстрації в державній службі зайнятості, втратили таке право на період 90 днів. Суд виходив ще й з того, що безробіття сьогодні по суті є соціально-економічним явищем, оскільки воно в основному не пов’язане з особистими бажаннями громадян, а спричинене складним становищем в економіці, що виникло внаслідок кризи.

За словами судді, громадяни, які були звільнені за угодою сторін під час дії визнаних неконституційними положень закону і не отримали виплат по безробіттю, мають право звернутися з позовами про захист своїх прав у суди загальної юрисдикції. «У даному випадку рішення Конституційного Суд відкриває такі можливості для громадян, які були звільнені за угодою сторін», — сказала М.Маркуш.

За повідомленням Укрінформ

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.