60% українських підприємств незаконно встановлюють ціни

Про це повідомила начальник Держінспекції з контролю над цінами Наталя Немодрук, передає ТСН

«За минулий рік ми перевірили 6021 підприємство в усіх регіонах. Із них порушення були виявлені в 3514 випадках, тобто 58%», — розповіла вона.

«Економічні санкції склали 283,9 мільйона гривень. Завдяки цьому було попереджено обрахування населення на 195 мільйонів гривень. Для порівняння, з бюджету на Держінспекцію було витрачено 36 мільйонів гривень, у тому числі зарплата — 27 мільйонів гривень», — також сказала Немодрук.

Вона висловила незгоду з тим, що бізнес зазнає великих збитків обов’язкового декларування цін і регулювання вартості соціально значимих продуктів.

«Я в таких випадках говорю: «Покажіть мені розрахунки втрат». Усього в країні регулюється 32 види товарів і послуг, із них 20 — продовольчі. Цілком можна заробляти на не соціально значимих товарах», — сказала начальник Держінспекції.

Немодрук також вважає безпідставним різке подорожчання цукру в січні цього року. «По молочній групі (продуктів) ще є якесь пояснення — сезон, об’єктивне зменшення кількості молока. Але подорожчання цукру, я вважаю, нічим не обґрунтоване. За останні 10 років ні ми, ні управління статистики такого підвищення не фіксували», — наголосила вона.

«Інспекція вважає, що при вартості буряка 315 гривень за тонну цукор повинен коштувати 5,2 гривні за кілограм. Там, де був поганий врожай і вартість сировини доходила до 450 гривень за тонну, ми декларуємо вартість цукру 7,20 гривні за кілограм. Але навіть з урахуванням граничної надбавки 15% і транспортних витрат ціна у 8,50 гривні — це межа», — зазначила Немодрук.

На її думку, в цьому випадку профільні управління з АПК можуть зібрати регіональних виробників, оптових торговців і провести переговори — щоб поліпшити ситуацію.

«І потрібно донести до населення: не слід піддаватися паніці. Цукор у селі 14 гривень за кілограм — це ненормально», — підкреслила Немодрук

«Ми пропонуємо через департамент внутрішньої політики для зниження вартості товарів — цукру, круп, макаронів — поставити в магазинах вагові товари, щоб покупець не переплачував за упаковку», — додала вона.

Водночас, за словами Немодрук, незважаючи на нестабільність цін на ринку продовольства, перевірки Держінспекції «будуть плановими, у визначених раніше обсягах і термінах».

Нагадаємо, зараз в Україні спостерігається суттєве зростання цін на цукор. Зараз ціна кілограму цукру зросла до 10,50 гривні, а навесні може скласти значно більше.

Крім того, на початку поточного року в Україні різко зросли ціни на інші харчі. Зокрема, крім цукру, суттєво подорожчали молоко, твердий сир, картоплю, яйця.

Держінспекція з контролю за цінами вже почала перевірки та пообіцяла значні штрафи за необґрунтоване підвищення цін на продукти харчування.

01-02-2010 13-16

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.