Голова Уряду: Податковий кодекс порушує інтереси мільйонів громадян

«Я прошу Міністерство фінансів, Державну податкову адміністрацію, iншi мiнiстерства та вiдомства, яких це стосується, термiново приступити до розробки документiв, якi мають бути затвердженi пiсля набуття чинностi Податкового кодексу», – заявив вiн на засiданнi Кабiнету мiнiстрiв у середу.

При цьому прем’єр iз задоволенням вiдзначив пiдтримку податкової реформи у країнi з боку бiльшостi у Верховнiй Радi.

Вiн також наголосив на необхiдностi ретельно аналiзувати практику впровадження податкової реформи i «невiдкладно реагувати при виявленнi помилок i неточностей».

«Податковий кодекс порушує iнтереси мiльйонiв громадян. У нас – вiльна демократична країна, тому тi, хто побачив у кодексi «мiнуси», вийшли на вулицю i заявили про свою незгоду. Уряд з повагою ставиться до всiх громадян, до всiх законних iнтересiв, однак наголошує: рiшення ми ухвалюємо в iнтересах превалюючої бiльшостi суспiльства», – пояснив глава уряду, передає «Радіо Свобода»

«Це 503 сторінки економічного абсурду» – Яценюк

Тим часом лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк прогнозує після ухвалення Податкового кодексу зростання безробіття у 2011 році і втрату близько півмільйона робочих місць в Україні.

Про це заявив він у середу, виступаючи на засіданні «Уряду змін» (проект очолюваної Яценюком партії «Фронт змін»).

За його словами, Україна нині посідає п’яте місце у світі з трудової міграції, а після ухвалення Податкового кодексу може посісти третє-четверте місце, і близько півмільйона українців шукатимуть роботу за кордоном.

Загалом, характеризуючи проект Податкового кодексу, який розглядається у Верховній Раді Україні, Арсеній Яценюк наголосив: «Уряд Азарова вирішив, що основна дійна корова — це малий і середній бізнес».

Яценюк також вважає, що проект Податкового кодексу «зроблений для тих, хто має партійні квитки регіоналів». Він пояснив, що йдеться про податкові канікули для великих підприємств, акціонерами яких є члени Партії регіонів.

Крім того, за його словами, негативним є і той факт, що Податкова адміністрація «вперше за всю історію Україна» матиме право накласти арешт на будь-яке майно громадян і водночас жодної відповідальності податкова адміністрація перед платниками податків не матиме».

«Це 503 сторінки економічного абсурду», – наголосив А.Яценюк. При цьому він додав: «Цей Податковий кодекс ні що інше, як смерть для малого і середнього бізнесу, і люди, які вийшли під стіни Верховної Ради, – яскравий тому доказ».

На його переконання, цей Податковий кодекс повинен бути знятий з розгляду парламенту.

Верховна Рада України не повинна ухвалювати Податковий кодекс без урахування думок підприємців, заявив лiдер Української соціал-демократичної партії (УСДП) Євген Корнійчук.

«Ми закликаємо уряд i парламент прислухатися до пiдприємцiв. Тi пропозиції, які сьогодні лунають стосовно діяльності, що обкладається єдиним податком, можуть призвести до знищення малого та середнього бізнесу», – зазначив лідер УСДП пiд час зустрічі з підприємцями у середу.

Крім того, Корнійчук наголосив, що податковi нововведення можуть призвести до різкого зростання рівня безробіття в Україні.

На думку лідера УСДП, ухвалення Податкового кодексу може призвести до того, що малий i середній бізнес взагалі не платитимуть податків i «підуть в тінь», як це було в 90-тi роки.

У вівторок, попри багатотисячні мітинги протесту підприємців у Києві та в інших містах України, депутати Верховної Ради підтримали 211 із 340 статей проекту Податкового кодексу. Остаточне ухвалення документа може відбутися вже у четвер, 18 листопада.

17-11-2010 14-31


Комментирование закрыто.