Україна поверне візовий режим для ЄС, США та Канади

 

Про це йде мова в проекті закону N 6012 «Про внесення змін до закону «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства», зареєстрованому в Раді 28 січня.

Проект припускає, що іноземці і особи без громадянства повинні обов’язково одержувати в’їзну візу, якщо закони України не встановлюють інший порядок в’їзду.

Мета законопроекту — ввести симетричний візовий режим з державами ЄС, Японією, Швейцарією, князівством Ліхтенштейн, Канадою, Андоррою, Ватиканом, Ісландією, Монако, Норвегією, Сан-Маріно і США.

Таким чином, вважають автори проекту, державний бюджет зможе знову одержувати більше 50 млн доларів консульських зборів за отримання віз, а громадяни країн, що втратили право безвізового в’їзду до України, повинні будуть вплинути на керівництво своїх держав для активізації вирішення питання про лібералізацію візового режиму для українців.

Нагадаємо, в жовтні 2009 року депутати від фракції ПР Олена Лукаш і Нестор Шуфрич запропонували Раді ініціювати відміну безвізового режиму для громадян держав, які вимагають від українців оформлення віз для в’їзду.

У квітні 2009 Україна розглядала можливість відновлення візового режиму для громадян ЄС у зв’язку з тим, що реально візовий режим ослаблений не був, а діюча вже більше року угода про спрощений візовий режим залишається формальним документом.

З 1 травня 2005 року громадяни ЄС звільнені від оформлення віз для в’їзду до України на період до 90 днів або під час транзитного проїзду.

29-01-2010 13-00

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.