СССР повертається: Конституційний Суд дозволив Кабміну регулювати ціни

Повідомляється, що внесення змін до цієї постанови уряду зумовлене необхідністю вдосконалення методів державного регулювання цін на продовольчі товари та конкретизації повноважень місцевих органів виконавчої влади щодо регулюванню таких цін.

Як наголошується в рішенні КСУ № 28-у від 2.06.2009 р., конституційне подання глави держави не містить правового обгрунтування тверджень про невідповідність ухваленого урядом рішення Конституції України, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у цій справі.

Президент Віктор Ющенко своїм указом від 6 березня ц.р. зупинив дію деяких положень постанови уряду від 6 серпня 2008 р., яким внесено зміни до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою Кабміну №1222 від 17 жовтня 2007 р.

«Зміни ці мають без перебільшення революційний характер. Замість інформативного порядку декларування суб`єктом господарювання наміру змінити ціни встановлено дозвільний. Всі суб`єкти, від маленького виробництва до фабрик і заводів, що виготовляють українську продукцію, які в цей складний час забезпечують зайнятість населення і виробництво найбільш соціально важливих товарів, для підвищення оптово-відпускних цін на один відсоток повинні збирати пакет документів і нести його в територіальні органи Державної інспекції з контролю за цінами», – наголошується в повідомленні прес-служби президента.

За наслідками аналізу цієї інформації підвищення цін може бути узгоджено або не узгоджено, причому критеріїв для визнання такого підвищення необгрунтованим і відмови в узгодженні ця постанова Кабінету Міністрів не передбачає.

Водночас у повідомленні наголошується, що «імпортну продукцію без зайвих клопотів завозять і продають за будь-яку ціну».


Загрузка...


Комментирование закрыто.