Українським банкам треба ще 100 мільярдів???

 

На її думку, це дозволить кредитним установам покрити збитки від формування резервів та списання безнадійних боргів, пише газета «Комерсант-Україна«.

«Ми очікуємо 40% проблемної заборгованості, обсяг безнадійних втрат — 28% кредитів банківського сектора», — сказала експерт, відзначивши, що для відродження кредитування адекватність капіталу банків повинна збільшитися з 10% до 14%.

Заявлений обсяг капіталу в кілька разів більший за той, який акціонери банків вливають у свої установи в 2009 році, зазначає видання.

За даними НБУ, за січень-жовтень статутні капітали банків збільшилися на 21,9 млрд. гривень, до 104,4 млрд. гривень. З них приріст капіталів державних і рекапіталізованих банків склав 12,1 млрд. гривень. При цьому власний капітал всієї системи зменшився на 1,3 млрд. гривень, до 118 млрд. гривень.

Голова дирекції з банківського регулювання і нагляду Нацбанку Василь Пасічник поки не підтримує оцінку Fitch розмірів докапіталізації і зростання нормативу адекватності капіталу, вважаючи, що ці показники будуть варіюватися в залежності від розвитку економічної ситуації.

Його заступник Руслан Гриценко повідомив, що НБУ вирішив зобов’язати банки доручити аудиторам провести чергову діагностику кредитних портфелів, яка дозволить визначити рівень докапіталізації.

Стрес-аналіз, який банки I і II груп пройшли наприкінці 2008 — на початку 2009 року, показував необхідність в капіталі на 24,7 млрд. гривень. Ще до 2 млрд. гривень потрібно банкам III і IV груп.

30 жовтня Нацбанк повідомив, що сума докапіталізації по 56 банкам становить 31,32 млрд. гривень. Установам I і II груп не вистачає 9,809 млрд. гривень, а банкам III і IV груп — 1,182 млрд. гривень.

02/11/2009 14:10


Комментирование закрыто.