Чи потрібна світу українська буржуазна революція

Шинкаренко Сергій, для "Хвилі

буржуазная революция

Припускається, що революції мають нести в собі певні суспільні зміни. Але насправді, зміни в суспільстві революційним шляхом неможливі.

Суспільство — досить стале утворення, і змінюється еволюційним шляхом.

Зміни революційним шляхом можливі в «державі». В «державі» як інструменті, за допомогою якого суспільство досягає тих чи інших цілей. Тобто, здійснюючи революцію, суспільство ставить за мету перебудувати державу, змінити її, перезапустити на інших принципах.

Перезапуск держави можливий на двох рівнях:

  • або змінити методи, якими досягаються цілі (задачі) держави – «ремонт діючого інструменту»;
  • або взагалі змінити функцію (задачі) держави – «побудова нового інструменту».

Буржуазні революції можна називати Великими, бо вони будували нову державу. В цих революціях суспільство ставило перед державою нові завдання (наділяло державу новою функцією), і, відповідно, перебудовувало саму державу під цю нову функцію.

Перед буржуазною державою стоїть задача – створення максимальної кількості матеріальних благ. Найефективніший спосіб досягнення задачі – капіталізація максимальної кількості ресурсів, в першу чергу, людських ресурсів.

Тому, основними показниками ефективності буржуазної держави є:

  • зростання ВВП, тобто, зростання кількості матеріальних благ;
  • зниження рівня безробіття, тобто, капіталізація (залучення до економічної активності) максимальної кількості людського ресурсу.

Всі інші революції, крім Великих буржуазних, – це поточний ремонт існуючих буржуазних держав з метою більш ефективного виконання тієї ж функції.

Навіть Більшовицький переворот-1917 не надав державі нової функції, а врешті-решт вилився лише в спробу виконувати ту ж функцію, але іншим чином. Всі відомі «соціалізми» (радянських, шведський, китайський) — це лише одні з варіантів буржуазної (капіталістичної) держави, одні з варіантів капіталізувати населення. (Капіталізувати – залучати до економічної діяльності, а не соціалізувати – інтегрувати одноклітинних індивідуумів в багатоклітинний соціум).

Українська лютнева революція цього року по суті була маленькою буржуазною революцією.

Останнім часом українська буржуазна держава почала знижувати ефективність виконання своєї функції. Зниження в першу чергу відбувалось в зв’язку з наростанням проявів феодалізму, який все більше блокував функціонування української держави як буржуазної. Індикатором наростаючих феодальних тенденцій в діяльності української держави був Підприємницький майдан-2010р. як антифеодальний протест.

Українська лютнева революція-2014 поступово вносить певні корективи в функціонування української буржуазної держави, робить її більш ефективною в виконанні своєї функції. Хоч функція залишається незмінною, і класичною, як і для будь-якої буржуазної держави.

Такий інструмент як буржуазна держава дає перевагу українському суспільству, наприклад, у війні з російським суспільством, яке користується застарілим інструментом – феодальною державою. Історія показує, що буржуазна держава завжди надає суспільству перевагу над феодальною державою. До того ж, Україні легше знаходити союзників серед інших буржуазних держав, так як вони належать до одного типу. А саме такий тип держав є домінуючим в нинішньому світі.

Незважаючи на те, що буржуазна держава дає Україні певні переваги, такий тип української держави все одно нецікавий світу. Аналогічних держав багато, і більшість з них навіть ефективніші за український варіант.

Для того, щоб Україна стала дійсно цікавою світу, українське суспільство має поставити перед своєю державою зовсім іншу задачу, наділити іншою функцією. От тоді і відбудеться Велика українська революція.


Загрузка...


Комментирование закрыто.