Костусєв пішов… На черзі – мер Олександрії Цапюк?

Андрій Мироненко, Олександрія

Сам Костусєв уже добряче «наламав дров». У сприйнятті одеситів він став таким собі «чудилом» і аж ніяк не людиною, дії якої мали би бути показником роботи «регіоналів».

Зважаючи на оригінальність дій мера, на публічний конфлікт Костусєва із губернатором області, який також є креатурою «Партії Регіонів», цілком закономірно виглядає те, що у ситуацію вирішив втрутитись Президент.

[include id=»9″ title=»advert 5″]

Поговорюють, що для того, щоб Олексій Костусєв прийняв рішення «добровільно піти», Віктору Януковичу вартувало тільки 2-3 хвилини з ним  поспілкуватися.

Президент України добре розуміє, що належний високий рейтинг провладної  партії – в його інтересах. Для нього, як ні для кого іншого, він сьогодні  важливий. Якщо сьогодні Віктор Янукович зробить все для того, щоб рейтинг «Партії Регіонів» не понизився (навпаки – зріс), то завтра – буде мати серйозну підтримку, як у своїх подальших діях на посту Президента, так і на майбутніх, уже президентських, виборах.

Тим часом, подібний прецедент маємо і в Олександрії (друге за величиною місто в Кіровоградській області).

Неоднозначні дії тутешнього мера Степана Цапюка, який також є ставлеником «Партії Регіонів», викликають серйозний спротив зі сторони самих мешканців міста. Тобто – електорату. Негатив напряму «переливається» і на «Партію Регіонів».

Маємо тут і той же, аналогічний одеському, конфлікт мера м. Олександрії із губернатором уже Кіровоградської області. Останній, не можемо не зазначити, також є «регіональним обличчям» «Партії Регіонів».

Зважаючи на доволі нестійкі рейтинги провладної політичної сили на Кіровоградщині, для самої «Партії Регіонів» – це серйозний «дзвіночок». Тому, навряд, щоб партійні «верхи» не взялися за «порятунок рейтингу». Тим паче, що самі олександрійці про допомогу просять.

Так, 1-го грудня із м. Олександрії шукали захисту від очільників свого міста до Києва приїхало близько 300 людей.

Втрутитись у ситуацію, по черзі просили Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України…

Пікетували олександрійці і центральний офіс «Партії Регіонів»… Тут вимагали «виключити негідного члена партії Степана Цапюка із партії»…

Виглядає, що, якщо у провладній політичній силі дійсно підуть на такий крок – для неї (цієї політичної сили) ще, схоже, в Олександрії буде не все втрачено… Скоріше, навіть, навпаки – це може певним чином додати «Партії Регіонів» у рейтингу.

Зазначимо також, що учасники акції, яка проводилась за підтримки громадської організації «АТОМ ХХІ» і правозахисного руху «Взаємодопомога», у своїх зверненнях акцентували увагу центральних органів влади на незаконних корупційних діях олександрійських посадовців…

{advert=6}

Це і здійснене, всупереч судовим рішенням, місцевою владою підвищення  тарифів на послуги ЖКГ… Перевіркою КРУ підтверджено також і факт нецільового використання цих самих коштів.

Це і «відмивання» значних фінансових сум на ремонті доріг… Тут олександрійці  мають «на руках» конкретні розрахунки і цифри.

Це і «дерибан» комунального майна міста…Так, нещодавно місцевим виконкомом була здійснена безпосередня передача найбільшого комунального підприємства міста – КП «Олександрійський центральний ринок»  – до приватних рук близьких родичів самих членів виконкому міста.

«Ми намагалися якось вплинути на місцеву владу. Зупинити їхні незаконні дії. Іще 5-го серпня на Центральній площі Олександрії ми провели свій перший мітинг, де виступили проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Тоді до нас прийшов мер міста Степан Цапюк і публічно пообіцяв, що ніякого підвищення тарифів на послуги ЖКГ не буде… З його сторони – це був абсолютний прояв цинізму – в цей же день рішенням виконкому тарифи на послуги ЖКГ були підняті.  10 листопада під стінами Олександрійської міської ради ми знову провели мітинг протесту проти незаконної діяльності Олександрійської міської влади. Свої вимоги виклали у Резолюції учасників мітингу. Але вони були не тільки не виконані – проігноровані нашими «можновладцями». Більше того – влада над нами відверто насміялася. Але, ми віримо, ми переконані, що у органах державної влади нас почують і дадуть належну оцінку безчинним, «брудним» діям олександрійських корупціонерів», — розповів один із організаторів акції голова ГО АТОМ ХХІ» Віктор Медвідь.

У своїх зверненнях люди просили Президента України і Прем’єр-міністра втрутитись у ситуацію і доручити органам Генеральної прокуратури перевірити законність діяльності  місцевої влади. 

Депутатів Верховної Ради – внести зміни до Закону «Про референдум», які би дозволили жителям України методом проведення референдуму про недовіру зміщувати місцеву владу.

Із цим усім центральній владі, схоже що, також доведеться щось робити… Щоб не втратити ті ж рейтинг-бали… Довіру виборців.

Хоча…

З іншої сторони, виглядає, що все і тут могла би вирішити та ж таки відставка мера м. Олександрії Степана Цапюка. Адже, саме мер міста в очах олександрійців виглядає головним негативним героєм.

«Степан Цапюк має себе за бога. Ми для нього – ніхто. Він нам це у очі каже. Члени виконкому роблять, що хочуть. Оббирають нас із усіх боків. Останнє забирають. Кажуть нам: «Мовчіть і не рипайтесь! Ми нікого не боїмося! А будете проти нас виступати, самим гірше буде»»,- розказують олександрійці. І додають: «Терпіти це більше нема сили».

Тому, цілком імовірно, що врятувати рейтинг «Партії Регіонів» на Кіровоградщині зможуть 2- 3 хвилини потраченого на розмову із Степаном Цапюком часу Президента.

Така розмова,  цілком імовірно, уже незабаром відбудеться.

[include id=»7″ title=»advert 10″]


Комментирование закрыто.