А парень с амбициями!

Андрей Золотарев, для "Хвилі"

Пайятт Джеффри

Новый американский посол рассказал, чем собирается заняться в Украине. И что уже успел сделать

«Украинская правда» гордо разместила интервью американского посла Джеффри Пайетта, который сразу взял быка за рога: «Це перше медіа в Україні, яке я відвідав з початку своєї місії. І головна причина, чому я вирішив зробити цей крок — це бажання підтримати свободу слова в Україні і, зокрема, «Українську правду» у зв’язку з тиском, який в останній час здійснюється на редакцію сайту».

В общем, общение с Мирославой Гонгадзе даром не пропало: явками и паролями, полученными от журналистки «Голоса Америки», посол воспользовался. А как иначе расценивать то, что Пайетт «дипломатично» двинул сразу в редакцию УП?

Нам, конечно, все равно, но посол, похоже, ошибку допустил. Пока Обама обхаживал Януковича, сфотографировав того не только с самим собою, но и женой своею Мишель, — за то, что Виктор Федорович уже третью транснациональную компанию запустил в украинские недра, американский посол пошел расшаркиваться с оппозиционным на всю голосу ресурсом. Нелогично как-то…

Хотя, с другой стороны, может все и правильно. Так как второй мессидж от Пайетта был таким: Украина для него – это фантастические ресурсы. Читай: еще есть, что отобрать у украинского народа!

Показательна география путешествий посла по Украине за месяц пребывания в нашей стране: «Я вже чимало поїздив – на Північ до Чорнобильської станції (проект хранилища отработанного ядерного топлива в зоне отчуждения ожидает реанимация?), двічі до Криму (конференция Пинчука + интересы Exxon в добыче газа на черноморском шельфе), одного разу на Львівщину (сланцевый газ; лоббирование интересов Chevron), одного разу на Тернопільщину (пока не понятно; неужели вручил медоборудование и уехал?), незабаром поїду до Запоріжжя (продвижение топливных кассет Westinghouse для Запорожской АЭС).

«…я  надзвичайно оптимістично дивлюся на довготермінові перспективи української демократії», — говорит посол. Еще бы! Повод для оптимизма присутствует! Месяц только в Украине, а уже сколько американских и транснациональных компаний ему должны, как минимум, «спасибо» сказать. Неудивительно, что Пайетт не постеснялся еще раз похвалить украинскую демократию: «Я чимало попрацював в недемократичних країнах. Україна на них не схожа. Україна виглядає як демократія в розвитку, і США зроблять усе, що в їх силах, щоб допомогти їй». В конце концов Пайетт добил: «…більшість мого досвіду дотепер в Україні мені набагато більше нагадує Відень, ніж те, що я бачив у будь-якій зі столиць Центральної Азії». Чувство меры явно не числится среди достоинств господина посла…

Ну, а дальше – понеслось: от России защитим, поддержим евроинтеграцию и гражданское общество (у опытных «грантоедов» левые руки зачесались), бла-бла-бла.

Дальше у посла, как говорится, само вылетело: «Я років 25 пропрацював в тісному контакті з транснаціональними американськими компаніями, які працюють в країнах, де є проблеми з верховенством права». Так вот чего он сюда приехал! Интересно было бы поднять гондурасскую прессу начала 90-х прошлого века… Не факт, что тогда молодой вице-консул давал интервью. Но вдруг! Неужели и Гондурас (в котором при власти в то время де-факто находились военные) вызывал у него оптимизм по поводу демократических перспектив?

И еще одна цитата: «[Chevron и ExxonMobil] …приходять в Україну не для того, щоб провернути швидку оборудку за рік-два. … Це не випадковий зв’язок «на одну ніч», а довгий шлюб». Женщины всего мира, слыша подобное, обычно горько вздыхают… Как бы не пришлось бедной Украине горько заплакать…

 


Загрузка...


4 комментария

 1. yury_108 пишет:

  Посол, як посол. Каже те, що й інший би посол казав би. Не знаю тільки, чому Золотарьов так дивується, що американський посол захищає американські ж інтереси. А чиї інтереси він повинен захищати?
  І інше звинувачення — посол не тримається «генеральної лінії» і завів шашні з українською опозицією — також якесь совкове. Ну це ж вам не Грищенко при Януковичу. Посол представляє не скільки свого президента, скільки свою країну, тобто еліту Америки. А вона не тільки різна… Америка держить Яника в тонусі: одні діячі кажуть: ґут, Вольдемар, ґут!, а інші в цей час критикують. От і розберись: за кого Америка після цього.
  А розібратися складно, бо розводять американці Яника, як останнього лоха. Він уже і залишки урану віддав, і три транснаціональні компанії пустив в Україну, і в Європу преться, і на зовнішній арені практично в усьому американців підтримує… Але американців Хведорович все одно не влаштовує, хоча вони йому цього поки не кажуть.
  Власне, говорити про вибори-2015 ще зарано, тому й чується: ґут, Вольдемар, ґут! Насправді, ближче до виборів, умови американців стануть більш конкретними. Це угоду про асоціацію з ЄС можна підписати, закривши очі на те, що Юля в тюрмі. А перед президентськими виборами Америка вимагатиме не просто випустити Юлю. Юля повинна ще й стати кандидатом в президенти, а після виборів… і президентом! Де буде Янукович при президенті Тимошенко? І не надійтесь на те, що між США та Україною нема угоди про видачу злочинців… Це для Лазаренка нема!
  Тому нашим президентом стане Яценюк, а Хведорович весь залишок свого життя буде думати, що переграв євреїв, бо вся державна машина з президентом Януковичем начолі буде працювати на Яценюка, як свого часу Ющенко на Януковича. Не сказав би, що така вже тонка стратегія, але спрацює. Тим більше, що Яник отримає недоторканість для себе і своїх синів, Межигір’я у спадок, ну може й ще щось, типу пожиттєвого сенатора, як Піночет, щоб після закінчення каденції Яценюка не посадили.
  А що ж посол Пайєтт? Пан посол щиро полюбить Україну і буде в своїх мемуарах тепло згадувати часи, проведені ним в Києві. А в українську історію він ввійде тим, що на певному її проміжку був модератором політичних процесів в Україні і, власне, творив нам нашу історію.

 2. ах какой плохой,транснациональные компании привел,
  да на таких условиях и с таким разделом выручки к нам пусть каждый день приходят:50 на 50,но с их50% еще и налог 30%,таким образом 66% всей выручки от газа идет прямиком в бюджет,как пример,газпром отдает лишь 34% выручки

  • yury_108 пишет:

   Джордж, Вы наверняка слышали анекдот про котлеты 50 на 50, где на изготовление котлет идет мясо полкуропатки и поллошади. Так и с Вашей математикой по ТНК. Налог на прибыль платится не с выручки, а с прибыли, которой может просто не быть. Помимо прибыли там много других увязок, делающих это соглашение кабальным.

 3. Андрей Золотарёв, а скажите, что сегодня в Украине реально принадлежит украинскому народу такого, что можно у него «ещё» отобрать? Вам лично, как представителю этого народа, много принадлежит? Такие фразы о «народе» — маленький пример большой лжи в наших СМИ, по глупости, либо злому умыслу…