Сім аргументів чому Україна не отримає асоціацію з ЄС

Володимир Дзьобак, для ""Хвилі"

Украина ЕС ассоциация

Чим більше в українському суспільству розмов про приєднання до єдиної Європи, тим більше в мене переконання, що ніякої реальної асоціації у нас і не буде.

Почнемо з простого. До виборів залишилось ще майже півтора року. Позитивний ефект для рейтингу діючого президента до того часу буде зведено нанівець. Для прозахідних виборців – через розчарування наслідками реалізації угоди. У кращому випадку, не вийде нічого позитивного. А для проросійських – «ми ж казали, що нічого доброго в Європі немає». Для Віктора Януковича ж наступні вибори – це питання життя і свободи, безпеки для сім’ї. Цим він жартувати не буде.

Друге. Українська економіка стрімко падає у прірву. Не стільки через світові негаразди, як через стратегічні прорахунки нашого уряду. Тільки найбільш відчайдушні євроромантики можуть сподіватися на диво в економіці після підписання асоціації. Що буде у нашій країні після великих «пакостей» росіян – можна тільки уявляти. Тому підписання угоди зараз – підпилювання гілки, на якій сидить українське керівництво.

Третє. Янукович ніколи не стане «своїм» у Євросоюзі. З багатьох причин. У кращому випадку – будуть кликати на саміти, конференції. Після підписання асоціації, по великому рахунку, він стане нецікавим євроурядовцям. А це «не в масть» амбіціям Януковича. Навряд чи він таке пропустить.

Четверте. «Відірвані» голови проросійським силам – правильний хід для безпеки власного авторитарного режиму. В Україні не може бути надто багато завзятих проросійських сил. Так само як і проєвропейських. Тільки «проянуковицькі»! Саме цим можемо пояснити останні події з Марковим.

П’яте. Ні США, ні Європа не зацікавлені в посиленні Московії. Ні сьогодні, ні завтра. Звісно, баланс їх задовольнить більше, ніж приєднання України до Митного союзу. Приєднання до останнього буде означати лише одне – початок репресій до українських високопосадовців. Тому, перефразовуючи гасло Троцького під час підписання Брестського миру, – «ні підписання асоціації з ЄС, ні з Митним союзом». Очевидно, найближчі зустрічі з Путіним будуть проходити з прагненням добитися саме такого подальшого розвитку подій.

Шосте. Маю глибокі припущення про існування так званих секретних додатків до газових угод 2009 року. Детальніше тут

Відпустити Тимошенко – це значить безапеляційно простити борги, навішені на всю Україну. Не отримати «дивідендів»… Не «по-пацанські» це! Та й ускладнення після цього в політичній сфері можливі надто серйозні. Тому можна припустити, що заяви західних політиків про участь у ГТС і переговори Турції та Азербайжану про можливу участь України у новому газову проекті – «одного поля ягоди». Це елементарне бажання загладити втрати, спричинені підписанням Тимошенко газових угод. А також майбутніх економічних втрат від непередбачуваних дій Путіна після підписання угоди про асоціацію. До речі, ні для ЄС, ні для Росії чи США – не потрібна сильна Україна. Тому будь-яке економічне знекровлення – їм на руку.

Сьоме. «Знав би прикуп – жив би в Сочі». На сьогодні у жодного із серйозних світових аналітиків немає глибокої впевненості в майбутній економічній спроможності ЄС. Тобто, перед нами – дуже туманне майбутнє. Якщо зараз ми остаточно пов’язуємо долю України з цим утворенням – це рівносильно тому, що приковуємо себе кайданками до Титаніка. Не факт, що не потонемо…

Можна було б продовжувати і продовжувати… Але зупинімось поки що на цьому. Доки існують Євросоюз і Росія – єдиний вихід у геополітичному розкладі полягає в еквілібристичному балансі між ними. Як це робити – предмет іншої публікації. Тож поки є сонце й повітря – завжди буде вітер! Бо штиль, який може виникнути після підписання будь-якої угоди (чи то з МС, чи ЄСБ), для України – подібно смерті.


Загрузка...


11 комментариев

 1. Какая разница, почему нас туда не примут, главное-почему нам туда не надо идти. А таких причин поболе, чем тут написанные 7. И что характерно, власть не обращает внимания на неоднократные заявления как экспертов, так и политиков, комми например, что в ЕС нас ждет только статус сырьевой колонии.

 2. Да филькина грамота Ассоциации настолько необязательна что примут любого..
  Приняли же Палестину и Тунис..Украину возьмут хотя бы назло Путину..
  А вот что членства не видать..тут можно не 7 — а 77 причин привести..

 3. «Для Віктора Януковича ж наступні вибори – це питання життя і свободи, безпеки для сім’ї. Цим він жартувати не буде.»

  З чого ви взяли, що це твердження вірне? Янику і його синам жити ще довго, тому якщо не в 2015, то в 2020 і режим Яника точно впаде, і що тоді? Коли взагалі всі мости давно спалені?

  Думаю Янику більш краще буде піти на супокій, як Кучма. Кличко ось вже пообіцяв, що Яника не чіпатиме, а заможна старість це краще, аніж суцільні стреси і страх повторити долю Каддафі.

 4. Тезис о «самостоятельной Украине» звучит красиво и, наверное, выглядит оптимальным вариантом, но все перечёркивает сегодняшнее состояние экономики и соотв. острый дефицит кредитных средств. Именно по-этому с большой вероятностью, куда-то да «войдут» (и скорее бы уже!)
  Хотя никто не мешает верить в гений отечественных управленцев — возможно, они придумают как поддерживать курс нац. валюты не только за счет ЗВР НБУ.

  Из сегодняшнего — судя по комментарию пресс-секретаря Путина ничего из ряда вон не произошло. Хотя детали, как обычно в виде слухов, будут проясняться в течение след. недели.

  P.S. Интересно, чем же это всё закончится?

  • Важко сказати чим це закінчиться напевно. Торги, підвищенням ставок і: або входженням до МС або підписання угоди 3+1.

 5. поки що Україні потрібен кредит і його можуть дати лише після підписання угоди. Росія 14 млрд. у.о. не дасть, та й вже раз Овоч повівся на їх обіцянки.
  Самостійно вийти з кризи не може, тому однозначно що влада буде намагатись підписати угоду.

 6. yury_108 пишет:

  Хай автор статті не хвилюється. Підпишемо асоціацію. Скільки б там не було аргументів проти.

 7. Підпишемо у Вільнюсі чи ні — не принципово. Головне чи вступить в силу угода. Ой, дуже сумніваюсь… Почекаємо…

 8. Да, аргументы реальные, но я бы оценил вероятность подписания к неподписанию как 60 : 40.

 9. Олексію Баталову: А Ваша оцінка, щодо шансів почне працювати до не почне уже підписаний договір?