Дечого, що виробляє з Києвом Льоня і його мародери, навіть вони собі не дозволяли.

Побачивши вчинене варварство Льоню космоса проклинали навіть бабусі, які ще півтора року тому отримували від нього гречку. 

Обурення громадськості було настільки сильним та набуло такого розголосу, що народ не сумнівався – «хтось таки все ж повинен відповісти за вчинене»!

Але, стало відомо, що прокуратура Дніпровського району столиці – закрила кримінальну справу, вирішивши, що «дєятєлі» чисті перед законом – яко ангели, хоча представники природоохоронних органів, заявляли, що порубка – таки незаконна.

Проте, я як мешканець Дніпровського району і юрист, який добре знає, що таке прокуратура Дніпровського району, девізом діяльності якої давно вже є — «бабло — єдиний наш закон», з самого початку навіть і не сумнівався, що справа буде закрита (головне в ціні сторгуватись).

Хоча правових підстав я для цього не бачу.

Стаття 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу»:

Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого

Причому, чинним законодавством України лісове землекористування обтяжене і вільну вирубку не може здійснювати навіть власник.

Статтею 58 Лісового кодексу України встановлено, що — «У разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов’язаних з веденням лісового господарства, органи, що приймають таке рішення, одночасно вирішують питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини».

Проте, орган який змінив цільове призначення земельної ділянки переданої фірмі «Ярус» виключивши їх із лісових площ та віднісши їх до площ громадської і житлової забудови, «забув» прийняти рішення щодо подальшої долі дерев — вирубувати їх чи ні. Про це нічого не говориться у відповідному рішенні Київради.

А відтак, до прийняття вказаного рішення, ніхто не мав права їх зрубувати.

Крім того, «Ярусу» передано лише земельну ділянку, ліс (деревина) — є майном, має досить суттєву вартість і ніхто «Ярусу» такий царський подарунок «на халяву» не робив і «Ярус» не мав права рубати дерева не відшкодувавши місту СПОЧАТКУ, відновну вартість лісових насаджень.

Популярные статьи сейчас

Трамп прокомментировал помощь Украине после проекта Джонсона

Полиция Киева открыла охоту на "уклонистов": кого ищут и что грозит

В Киеве вернут оплату за парковку: названа дата и условия

Мобилизация транспортных средств: у кого и какие авто начнут изымать уже в мае

Показать еще

За даними державного управління охорони навколишнього природного середовища (Прогнімак), які наводились і на цьому сайті, збиток нанесений місту с клав близько 2.7 млн. Грн.

Ці кошти мали б поступити до бюджету міста і як підрахували — їх було б достатньо щоб посипати піском всі заледенілі київські тротуари. 

Проте, комерційна прокуратура Дніпровського району (прокурори за викликом легкої процесуальної поведінки) не бачить порушення закону і закриває кримінальну справу (нє — ну нафіга ті кошти до бюджету — краще у рідну прокурорську кишеню).

Скоріш за все прокуратура послалась на Постанову Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. N 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах 

Http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?Nreg=1045-2006-%EF 

Пунктом 10. Якої встановлено, що – Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості

Проте, Закон має вищу юридичну силу чим підзаконний акт, а ст. 12 Лісового кодексу України встановлено, що – «Громадяни та юридичні особи можуть мати у власності ліси, СТВОРЕНІ НИМИ на набутих у власність у встановленому порядку земельних ділянках деградованих і малопродуктивних угідь, без обмеження їх площі. 

Ліси, СТВОРЕНІ громадянами та юридичними особами на земельних ділянках, що належать їм на праві власності, перебувають у приватній власності цих громадян і юридичних осіб.

Тобто, дійсно – якщо ти сам посадив ліс на своїй приватній земельній ділянці, виростив його, вклавши в це чималі кошти, то він твій і ти можеш зрубати його.

Проте, якщо ліс вирощений містом (чи є природнім — але місто вклало в нього значні кошти на утримання), то він є майном територіальної громади міста, в незалежності від того, хто є власником земельної ділянки. Деревина сьогодні дорого коштує і є майном територіальної громади міста, реалізація якого може суттєво поповнити бюджет.

Враховуючи вищезазначене – ніякого права знищувати чужу власність (якою є ліс, деревина), ніякий «Ярус», якому передано лише земельну ділянку, проте не передавався у власність ліс – не може. 

Такий ліс, як власність територіальної громади (до того ж власність не мала), може бути зрубаний (навіть власником) лише після отримання відповідного дозволу, за умови попереднього відшкодування місту відновної вартості лісових насаджень.

Проте, 2.7 мільйони гривень не малі гроші, а тому забудовники вирішили зекономити бабки, порахувавши, що «дєвочки по визову» із прокуратури Дніпровського району обійдуться – дешевше і схоже, що вони не помилились.

Історія з вирубкою парку поблизу метро «Дарниця», по вулиці «Малишка» — дуже наочно характеризує весь бруд та безпринципність наших міських політиків, причому не тільки більшості «Льоні космоса» (щодо цього конченого мерзотника та його команди мародерів вже всі давно зробили свої висновки), але й так званої київрадівської апазіції, яка вже встигла попіритись на «могилі парку».

«На могилку» приїжджав навіть особисто Кличко, лив сльози за «убієнним» і пафосно пообіцяв – «що ми отомстім за тєбя товаріщ, спі спокійно», проте я «чіста случайна» переглянув стенограму засідання Київської міської ради від 27.11.2008 року kmr.gov.ua/decree_sten.asp?Id=7052ч на якій і було прийняте зловісне рішення «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ПРОЕКТНА КОМПАНІЯ «ЯРУС» земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування накриття відкритої частини Святошино-Броварської лінії метро з обладнанням пішохідними містками, створенням приміщень торговельно-офісного та розважального призначення, паркінгу, супутньої інфраструктури на просп. Броварському у Дніпровському районі м. Києва» — і ОБАЛДЄЛ!

Зареєстровано депутатів – 106 осіб (потім ще підійшли і стало трохи більше)

За включення до порядку денного питання – «про передачу земельної ділянки товариству «Проектна компанія «Ярус», Дніпровський район, проспект Броварський. Кадастрова справа Д-3300 проголосовано:

Голосування:

За — 107, проти — 0, утр. — 0. Рішення прийнято

За саме рішення Щодо надання Ярусу (кадастрова справа Д-3300) голосували так:

За — 104, проти — 0, утрималось — 0. Рішення прийнято.

Тобто – голосували за — ВСІ.

Не лише космічна більшість, але й приписні апазіціонєри – БЮТ, «чисті нашоукраїнські руки, які у Льоні давно на шухері стоять) і навіть клички.

Тому приїзд Кличка на місце вирубки і оголошення перед телекамерами пафосних рєчєй – «про злочинну міську владу» виглядають м’яко кажучи лицемірно, а грубо кажучи – цинічно.

Але – яка влада така і опозиція.

Цікаво було б взнати – а хто є власником тих офшорних фірм, які є власниками фірми «Ярус»?

ГО «Кияни обьєднуємось», в порядку місцевої ініціативи
зібрали підписи понад 1000 киян, для розгляду на Київраді 2 пропозицій:
1. Про встановлення в м. Києві заборони (мораторію) на надання земельних
ділянок під забудову, за рахунок парків, лісів і скверів
2. Про відміну рішення Київради про надання земельної ділянки фірмі «Ярус»
та про відновлення знищеного парку.

Вказані пропозиції з підписами подані до київради і зареєстровані там
Пропозиція № 1 — зареєстрована 21 січня 2010 року (вхідний № КО-1095)
Пропозиція № 2 — зареєстрована 21 січня 2010 року (вхідний № КО-1095/1)
ГО «Кияни обьєднуємось», членами якого є і мешканці лівого берега буде
всіма законними засобами добиватись якнайшвидшого розгляду даних
пропозицій Київрадою

Олександр Дядюк