Арифметика підкупу виборця

Леонид Агутенко

Що робити, якщо Вам теж запропонували обміняти свій голос на пакет гречки, потрібні Вам ліки, грошову банкноту або пару банок консервів?

  По перше, радимо підрахувати. Давайте зробимо це разом. В середньому по країні в одному виборчому окрузі має проголосувати 161 тисяча 125 виборців. Так каже Центрвиборчком, а він на цих справах розуміється. Так от, захотів кандидат засіяти своє електоральне поле гречкою, бо так воно водиться. Ну, це він так думає, і про себе теж рахує. Він би й кожного виборця гречкою наділив, душа ж широка, але ж де стільки агітаторів взяти, щоб півтори тисячі центнерів по квартирам рознести? Це якщо по одному кілограму, а менше – якось нє па пацанскі, та й фасувати замучишся. Так що роздамо кожному десятому, а там земля слухом піде – одна бабця другій розкаже, та – дочці, врешті решт округ буде знати свого героя. Тобто треба закупити 16 тон гречки. Вроздріб купляти – дурних немає, по гуртовим цінам десь на 10 грн/кг вийдемо. Ну, агітаторам за роботу. Тисяч так двісті гривень має вистачити. Але це не все, про що він думає. О, аби ж ми знали все, про що він думає… Але зараз не про все, а про гречку. Так от, ми підрахували, й думаємо: «Двісті тисяч! Мамо-мамо-мамочко…» А він думає, як ці гроші повернути. І вже надумав. Ми з вами не знаємо – як, а він знає. Аби не знав, то й до справи не брався б. Так от: він ці гроші має вкрасти. І з прибутком, мабуть. А як ви хотіли? Ну, добре, нехай без прибутку. Але ж двісті тисяч – це як мінімум! Підійдіть зранку на Володимирську – 60, до юрфаку університету імені Шевченка. Тоді підійдіть, коли студенти на лекції поспішають. Там такі дівчатка ходять! Але ви вибирайте не найкращу, а ту, яка розумніша. І спитайте в неї, що вам буде, якщо ви двісті тисяч вкрадете. А коли почуєте – зразу вам перехочеться в депутати ходити. Бо немалий строк почуєте, та ще і з конфіскацією. Злякались? А ваш кандидат не злякався. Бо знає, де він візьме і з ким поділиться.

Так що коли агітатори вам щось пропонують – беріть, або не беріть, це вже наскільки вам воно необхідне. Але розумійте, навіщо це робиться і хто за це платитиме. Ми з вами й заплатимо.

А ви, мабуть, спитаєте – хіба немає кандидатів, які йдуть в Раду не красти, а працювати? Є, звичайно. Але у них немає гречки.

[print-me]
Загрузка...


Комментирование закрыто.